در نوروز کدام سریال های خارجی را تماشا کنیم؟

در نوروز کدام سریال های خارجی را تماشا کنیم؟

کم کم به پایان سال 1396 نزدیک می شویم و در دو هفته ی آینده سال نو 1397 شروع خواهد شد. بسیاری از خانواده ها با برنامه ریزی برای مسافرت و سفر و بسیاری دیگر با برنامه های مختلف سعی دارند تا بیشترین بهره را از این تعیلات داشته باشند. گذراندن اوقات فراغت با تماشای سریال های ایرانی و خارجی یکی از سرگرمی های بیشتر افراد است. امروزه با در دسترس بودن شبکه های تلویزیونی مختلف و دسترسی به اینترنت پرسرعت تماشای فیلم و سریال ها، بخش جدائی ناپذیر از تفریحات محسوب می شود؛ در این مطلب قصد داریم تا 5 سریال محبوب که از شبکه starz چه در مدت گذشته پخش شده و چه سریال هایی که جدیداً پخش خواهند شد را به شما معرفی کنیم.

۱- بادبان های سیاه

مدت انتشار: ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ (۴ فصل)

اگر از بسیاری در مورد سریال «بادبان های سیاه» (Black Sails) بپرسید به شما خواهند گفت که این سریال در ابتدا علیرغم جاه طلبانه بودن اما چندان خوب پیش نمی رفت اما هر چه زمان پیش می رفت بهتر و بهتر می شد. این سریال اکشن-ماجراجویانه با خطاها و اشکالاتی در فصل اول همراه بود و کسانی که فصل اول را دیده باشند بدون شک دچار سردرگمی شده اند. با بودجه ای بیشتر، نویسندگی بهتر و منسجم تر و البته صحنه های اکشن فراوان تر فصل دوم خیلی زود تماشاگر را درگیر خود می سازد که کاملاً با یک تریلر دزدان دریایی سازگار است.

شخصیت های موجود در سریال

شخصیت های اصلی «بادبان های سیاه» همگی مردانی طماع و غارتگر و زنانی بسیار جاه طلب و قدرتمند هستند که بازیگرانی بااستعداد و مشهور نقش آن ها را بازی کرده اند و هیچ یک از این شخصیت ها دچار پیچیدگی عمیقی که تماشاگر را سردرگم کند نیست. با توجه به این که در زمینه لباس، مکان فیلم برداری و داستان بخصوص در سه فصل آخر از هیچ تلاش و هزینه ای مضایقه نشده باید «بادبان های سیاه» را یکی از بهترین مجموعه های ژانر خود دانست. «بادبان های سیاه» می توانست «اسپارتاکوس» جدید شبکه استارز باشد اما این سریال پیچیدگی بیشتری داشته و با اضافه کردن سیاست های دزدان دریایی و استفاده از یک رخداد واقعی تاریخی پا را فراتر می گذارد. دیالوگ های سریال بسیار پرطمطراق و سنگین هستند و شاید این موضوع در صورت تماشای نسخه دوبله نشده تماشاگر را کمی اذیت کند اما بدون شک از زیبایی و اعتبار این سریال نخواهد کاست.

شبکه استارز برای ساخت هر اپیزود از این مجموعه ۸ میلیون دلار هزینه کرد که یکی از پرهزینه ترین سریال های این شبکه به شمار می آید. شاید «بادبان های سیاه» لیاقت این که در صدر این فهرست قرار بگیرد را نداشت اما به دلیل این که به اعتقاد نویسنده زیبایی های خاص خود را دارد شماره یک این فهرست شد. در مورد «بادبان های سیاه» هم به شما توصیه می کنیم که تماشای آن را در اولویت خود قرار دهید.


۲- اسپارتاکوس

مدت انتشار: ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ (۳ فصل)

سریال «اسپارتاکوس» (Spartacus) را می توان معروف ترین و پربیننده ترین سریال شبکه استارز دانست که کمتر کسی در میان علاقمندان به سریال های خارجی پیدا می شود که آن را ندیده باشد.«اسپارتاکوس» را می توان تلفیقی از فیلم «گلادیاتور» و «۳۰۰» دانست اما صحنه های اکشن و مبارزات آن از سریال «روم» (Rome) ساخته شبکه HBO بسیار بیشتر است. شاید کمتر سریالی در شبکه های تلویزیونی باشد که بتواند از این حیث با «اسپارتاکوس» رقابت کند و همزمان که صحنه های اکشن را به تصویر می کشد داستانی با ضرباهنگ مناسب و داستانی پیشرونده مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. برای کسانی که علاقمند به دیدن سریال هایی پر از مبارزه، خونریزی، خشونت و انتقام هستند نمی توان پیشنهادی بهتر از «اسپارتاکوس» داد.

جدای از خشونت محض موجود در «اسپارتاکوس»، تدوین و جلوه های ویژه نیز ظاهری متفاوت شبیه فیلم های کمیک به آن داده است. شاید اپیزودهای اول این مجموعه چندان دلچسب نبودند و بسیاری پس از تماشای اپیزود اول تماشای آن را ادامه ندادند اما باید بدانید که این سریال در همان اواسط فصل اول مخاطب را با خود همراه می سازد و با پیچیدگی ها و اتفاقات غیرمنتظره او را حیرت زده می کند. بعد از مرگ بازیگر اصلی فصل اول کمی افت در بازی جانشین او دیده شد اما همچنان تماشای این سریال جذاب غیر قابل چشم پوشی نیست هر چند فصل اول را باید بدون شک بهترین فصل آن دانست.


۳-تجربه دوستی

مدت انتشار: ۲۰۱۶ تاکنون (۲ فصل)

سریال «تجربه دوستی» (The Girlfriend Experience) علیرغم داستان حساس و کمی ناخوشایندش در عمق داستان خود حرف های زیادی برای گفتن دارد. این سریال نگاهی سرد و پیچیده به دنیای زنانی می اندازد که برای کسب ثروت و اعتبار به مردان نزدیک می شوند. این سریال بیشتر شخصیت محور است تا داستان محور. شخصیت اصلی «تجربه دوستی» را باید بسیار پیچیده تر، باهوش تر و شجاع تر از تمامی شخصیت های دیگر سریال های شبکه استارز دانست. وقتی او از هر مانعی که در برابر او قرار داده می شود با زیرکی عبور کرده و از آن فرصتی بزرگ برای خود می سازد بیننده به وجود می آید.

داستان «تجربه دوستی» در ترکیب با بازی خیره کننده شخصیت اصلی، موسیقی متن خارق العاده و جلوه های تصویری بی نقص و البته داستانی منسجم و بسیار روان از این سریال یک اثر هنری ساخته است. این سریال دارای پیچیدگی های داستانی و اتفاقت غیرمنتظره ای است که تماشاگر را درگیر می سازد. این سریال در اپیزودهای مختلف به خوبی توانسته تنش و کشمکش شخصیتی را چنان بالا ببرد که ناگهان تماشاگر را دچار وحشت کند. سریال «تجربه دوستی» آرام آرام بیننده را درگیر ساخته و او را دچار تنش می کند و با طول بسیار کم هر اپیزود خود توانسته صحنه های حساس را بدون معطلی یکی پس از دیگری و بدون نقص به نمایش بگذارد. فصل دوم «تجربه دوستی» با بازیگرانی جدید و داستان هایی متفاوت اواخر سال گذشته منتشر شد. تماشای «تجربه دوستی» را نیز باید در زمره اولویت های خود قرار دهید.


۴- دورافتاده

مدت انتشار: ۲۰۱۴ تاکنون (۳ فصل)

وقتی که شبکه استارز اعلام کرد که می خواهد رمان های پرفروش «دورافتاده» (Outlander) نوشته دایانا گابالدون را در قالب سریال بازسازی کند بسیاری منتظر نتیجه کار بودند. ا«دورافتاده» همانند کتاب گابالدون ترکیبی از عشق، جنگ، سفر در زمان و تاریخ قرن هجدهم اسکاتلند است که با تجربه یک دختر جوان در دهه ۱۹۴۰ ترکیب می شود. این سریال داستان پرستاری به نام کلر را روایت می کند بعد از لمس کردن یک سنگ جادویی به سال ۱۷۴۳ در اسکاتلند برده می شود. اما این سفر غیرمنتظره با توجه به داستان عاشقانه که در زمان حال برای کلر رخ داده برای او دردسرساز می شود. این فیلم علیرغم داستان علمی تخیلی خود یک داستان عمیقاً عاشقانه است که با کلیشه های عاشقی بازی می کند.

«دورافتاده» در بسیاری از لحظات خود دیدگاه رایج نسبت به چنین داستان هایی را تغییر داده و به جای شخصیتی مرد، شخصیت زن را در مرکز توجه داستان قرار می دهد و بیننده از دیدگاه او به تماشای داستان می نشیند. البته «دورافتاده» نیز بدون اشکال نیست و از برخی صحنه های کلیشه ای برای نشان دادن خطر استفاده می کند. این سریال دارای داستانی جذاب و صحنه هایی خیره کننده و تاریخی است که می تواند جزو انتخاب های اول تماشاگرانی باشد که به دیدن سریال های تاریخی مانند سریال «بازی تاج و تخت» (البته نه در آن مقیاس) علاقه داشته باشند.


۵- گمشده

مدت انتشار: ۲۰۱۴ تاکنون (۲ فصل)

اگر چه دو فصل سریال «گمشده» (The Missing) دو داستان مجزا در مورد دو مورد آدم ربایی را به تصویر می کشند اما هر دو فصل اشتراکات بسیاری دارند. داستان های هر دو فصل با زمانبندی های مختلفی شرح داده می شوند و در مکان های مختلفی در سراسر اروپا به تصویر کشیده می شوند. این سریال دارای داستانی رازآلود و عاطفی است که نه تنها داستان قربانیان را می گوید اما نشان می دهد که گم شدن و ربوده شدن ماجرایی است که همه افراد دخیل در آن را دچار استرس و تنش می کند. فصل دوم «گمشده» بدون شک پیچیده تر و تاریک تر از فصل اول است و جذابیت بیشتری نیز دارد.

موسیقی متن «گمشده» نیز به خوبی تنظیم شده و کاملاً با خط سیر داستان و اتفاقات آن همگام است و بیش از پیش بر ترسناک بودن و منحصر بفرد بودن داستان می افزاید. داستان سریال نیز به شیوه ای هنرمندانه و استادانه نوشته و پیاده سازی شده به نحوی که بیننده را خیلی آرام آرام در ترس و وحشت فرو می برد که تماشای برخی از صحنه ها را برای تماشاگر دشوار می سازد. ا«گمشده» که با مشارکت شبکه بی بی سی ساخته شده یکی از بهترین مجموعه های تلویزیونی خارجی با تم ترسناک و تاریک معاصر تلویزیون به شمار می آید.

 

نظرات کاربران