چند روش ساده و کارآمد برای کاهش وزن و لاغری

چند روش ساده و کارآمد برای کاهش وزن و لاغری

بسیاری از افراد برای کاهش وزن و لاغری سریع هزار راه را امتحان می کنند، گاهی اوقات درگیر تبلیغات های عجیب و غریب تلویزیونی و مجازی قرار می گیرند، شاید همه ی این راه ها را امتحان می کنند اما به نتیجه ی مطلوب نمی رسند، این در حالی است که می توان با رعایت نکاتی ساده وزن خود را کاهش دهند، در ادامه مطلب با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

روش های آسان برای کاهش وزن

اگر دغدغه لاغری دارید ما در این مقاله عادات ساده ای به شما آموزش می دهیم که باعث لاغری شما می شود .برخی عادت های ساده وجود دارند که اضافه کردنشان به روال روزانه ی شما می تواند به کاهش وزنتان کمک بزرگی کند. انجام کارهای زیر بسیار آسان است و با کمترین زحمت، شما را به وزن ایده ال می رساند. با ما همراه باشید تا با این عادات ساده آشنا شوید .در اینجا توصیه های علمی ثابت شده ای به شما می کنیم که در کاهش وزن به شما کمک می کند .

اگر ورزش کردن را چندان دوست ندارید، 30 دقیقه کافی است

خبرهای خوب برای افراد تنبلی که اهل ورزش نیستند:محققان در دانشگاه کپنهاگ دانمارک دریافته اند روزانه 30 دقیقه ورزش در مقایسه با یک ساعتِ کامل ورزش، به شما کمک می کند 25 درصد بیشتر وزن کم کنید .

به آرامی و آگاهانه غذا بخورید

در این دنیای پرسرعت، غذاخوردن سریع به عادت بدی تبدیل شده است که فقط با داشتن اراده ای جدی می توان آن را اصلاح کرد. سریع غذاخوردن، احساس سیری را کاهش می دهد و این موضوع به پرخوری منجر می شود. این یعنی تا زمانی که مغزتان فرمان سیری را صادر کند، بسیار بیشتر از نیاز بدنتان غذا خورده اید .

از غذاخوردن در جلوِ کامپیوتر یا تلویزیون اجتناب کنید

باتوجه به یافته های مجله ی تغذیه ی بالینی امریکا، تبلیغات تلویزیونی موادغذایی، خصوصا تبلیغات موادغذایی به دردنخور، اشتهای ما را افزایش می دهد و باعث پرخوری می شود. همچنین هنگامی که جلوِ کامپیوتر یا تلویزیون غذا می خوریم، اغلب به غذایمان توجه کامل نمی کنیم و نمی فهمیم چقدر غذا خورده ایم .

خانه تان را بیش ازحد گرم نکنید

باتوجه به تحقیق منتشرشده در مجله ی بررسی های چاقی، بین کاهش قرارگیری در معرض سرمای فصلی، و افزایش چاقی در انگلستان و امریکا و سایر کشورهای توسعه یافته، ارتباطی وجود دارد. هنگامی که در معرض سرما قرار می گیریم، می لرزیم:عضلات اسکلتی ما برای تولید گرما منقبض می شوند و در این فرایند، کالری های اضافی را می سوزانند. ما حتی در سرمای ملایم، یعنی زمانی که نمی لرزیم نیز گرما تولید می کنیم. بنابراین وقتی خانه گرم است، دیگر مجبور نیستیم خودمان را با دماهای مختلف سازگار کنیم و درنتیجه انرژی کمتری هم می سوزانیم .

برچسب مواد غذایی را بخوانید

برچسب های ارزش غذایی مواد خوراکی می توانند در کمک به شما برای انتخاب های سالم و کاهش وزن، بسیار مفید باشند. مطالعه ای که در مجله ی امور مصرف کننده منتشر شد، نشان می دهد افرادی که برچسب های موادغذایی را به طور منظم می خوانند، بیشتر احتمال دارد که وزن کم کنند، مخصوصا خانم های بین سنین 37 تا 50 سال .

ماست و آجیل بیشتری بخورید

باتوجه به تحقیق انجام شده در دانشکده ی بهداشت عمومی هاروارد، خوردن ماست و آجیل در درازمدت برای کاهش وزن، مؤثرتر از خوردن میوه ها و سبزیجات است .

ادویه جات و فلفل های تند مصرف کنید

مصرف چیلی و سایر فلفل های تند نیز به کاهش وزن کمک می کند، چون آنها سرعت سوخت و ساز شما را افزایش می دهند. باتوجه به تحقیقی از دانشگاه پردیو، فلفل هندی باعث کاهش اشتها می شود و کالری ها را سریع تر می سوزاند.

صبحانه را فراموش نکنید

هیچگاه صبحانه را فراموش نکنید زیرا اولین اشتباهی که افراد چاق انجام می دهند رد کردن وعده صبحانه است. رد کردن صبحانه باعث می شود تا در طول روز میزان غذای بیشتری را وارد بدن کنید که این خود راهی برای افزودن وزن است. همچنین خوردن صبحانه باعث می شود تا ویتامین ها زودتر به بدن برسند و سالم تر باشید .

زمان خواب خودتان را افزایش دهید

کمی زمان خواب خود را افزایش دهید تا وزن بیشتری کم کنید. افزودن زمان خواب به معنای دیرتر رفتن به سرکار نیست بلکه می توانید زودتر بخوابید تا هم خوابی بیشتری داشته باشید و هم صبح سرحال باشید. پزشکان به این نتیجه رسیده اند که افزایش زمان خواب حتی به میزان بسیار کم می تواند باعث کاهش بیشتر وزن به میزان 5 کیلوگرم باشد. معمولا افرادی که مشکلاتی در خواب دارند بیشتر گرسنه می شوند .

چای سبز بنوشید

چای سبز را به عنوان بهترین دوست خود بشناسید زیرا هیچ نوشیدنی دیگری نمی تواند به جای این چای برای شما عمل کند. تا به حال پزشکان زیادی بوده اند که معجزات این چای را تصدیق کرده اند. چای سبز می تواند به روند کالری سوزی کمک کرده و همچنین چربی ها را خیلی راحت آب می کند .

نظرات کاربران