ایده های زیبا و جالب رنگ کردن تخم مرغ برای سفره هفت سین

ایده های زیبا و جالب رنگ کردن تخم مرغ برای سفره هفت سین

یکی از تزئینات جالب تزئین سفره های هفت سین؛ تزئین با تخم مرغ های رنگی است. سفره ی هفت سین یکی از رسوم کهن ایرانیان است که آراستن و تزئین آن اهمیت زیادی دارد، در این مطلب قصد داریم چند ایده ی جالب و زیبا برای آراستن سفره ی هفت سین را برایتان به نمایش بگذاریم.

یکی از کارهایی که ما ایرانی ها برای تزیین سفره هفت سین انجام می دهیم، رنگ آمیزی تخم مرغ سفره عید نوروز است. بهتراست برای این رنگ آمیزی از روش های طبیعی استفاده کنید.

رنگ آمیزی تخم مرغ یکی از ارکان تزیینی ما برای سفره هفت سین است. در کنار سایر تزییناتی که برای سفره هفت سین مانند تزیین سبزه انجام می دهید، این تزیین را نیز نباید از قلم انداخت.

ایده ها و روش های متفاوت و جالب رنگ آمیزی تخم مرغ سفره هفت سین

برای رنگ کردن تخم مرغ هفت سین روش های مختلف طبیعی و غیر طبیعی وجود دارد. شما می توانید تخم مرغ ها را در آب لبو یا اسفناج، جعفری، پوست پیاز و آب انار و زرشک بجوشانید تا به صورت طبیعی به رنگ های بنفش، سبز و صورتی در آید. دومین کاری که برای رنگ آمیزی تخم مرغ عید نوروز می توانید انجام دهید این است از اسپری های صنعتی رنگ بازار استفاده کنید. سعی کنید در هنگام رنگ کردن تخم مرغ را در جای مناسبی قرار دهید تا بقیه جاها رنگی نشود و بتوانید تخم مرغ را به زیبایی رنگ کنید. رنگ طلایی یکی از همین رنگ های فوق العاده است که برای رنگ آمیزی بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

برای این رنگ آمیزی راه های ساده تری نیز وجود دارد. همان طور که می دانید تخم بلدرچین از تخم مرغ کوچک تر است و می توانید آن ها را در کنار هم استفاده کنید. آن ها را با استفاده از کاغذهای رنگی آماده یا کاغذهای زرورقی تزیین کنید و درون سبد در کنار سفره هفت سین قرار دهید. به این صورت که می توانید این کاغذهای آماده را به دور تخم مرغ بپیچید و به همین راحتی آن ها را تزیین کنید.

توصیه آخر

همچنین می توانید بدنه تخم مرغ را غرق در چسب کنید و آن گاه اکلیل بر روی این چسب ها بریزید. در این صورت بافت زیبایی برای تخم مرغ ایجاد می کنید. اگر دستی توانا در نقاشی دارید، اشکال متنوع و زیبایی را می توانید روی تخم مرغ پیاده کنید. امیدواریم ایده های جالب و متنوع ذکر شده در زمینه رنگ آمیزی تخم مرغ, راه کارهای لازم را برای یک تزیین زیبا به شما ارائه کرده باشد و بتوانید یک تزیین فوق العاده برای سفره هفت سین انجام دهید و از آن لذت ببرید.

نظرات کاربران