چند پیشنهاد برای سفر به تایلند

چند پیشنهاد برای سفر به تایلند

تایلند یکی از مقاصد گردشگری شناخته شده برای مسافران ایرانی است. این کشور یکی از کشورهای محبوب توریستی شرق آسیاست. در این مطلب لیستی از کارهایی که باید در سفر به تایلند انجام دهید را برایتان بیان خواهیم کرد.

 1. بازدید از کاخ بزرگ

مجموعه ای که در قلب بانکوک واقع شده و معروف ترین جاذبه ی گردشگری تایلند است.به مدت 150 سال این کاخ،خانه ی پادشاه تایلند بوده است.دارای مساحت 218،400 متر مربعی که چیزهای زیادی برای دیدن دارد و شما را ناامید نمی کند. توجه داشته باشید که برای ورود به این کاخ باید دارای لباس مناسب وپوشیده ای باشید.

2. بازدید از کمپ فیل ها در Mahawangchang

تایلند سرزمین فیل هاست.اگر دوست دارید آنها را از نزدیک ببنید و یا روزی مهیج با آنها داشته باشید و عکس های زیبا بگیرید، پس بهتر است به زیست گاه طبیعی آنها در Mahawangchang بروید. کمپی که فیل ها به راحتی و بدون هیچ محدودیتی در آن زندگی می کنند.

3. ماساژ تایلندی را تجربه کنید

ماساژ تایلندی در همه ی جهان معروف است زیرا دارای سبکی منحصر به فرد است. در هرجایی از این شهر می توانید سالن های ماساژ با قیمت های مناسب را بیابید. ممکن است این تجربه ی عالی را دیگر هیچ زمانی در زندگی خود بدست نیاورید.

4. بازدید از بازار شناور Damnoen Saduak

در تایلند چندین بازار شناور وجود دارد اما این یکی از بزرگترین و معروف ترین آنهاست. در طول روز قایق های زیادی برای رفت و امد به این بازار وجود دارد. حدود 100کیلومتر خارج از بانکوک واقع شده اما ارزش سفر کردن را دارد.

5. بازدید از برج منحصر به فرد Sathorn

آسمان خراشی که در قلب بامکوک واقع شده و که در طول اواخر دهه نود ساخته اما بدلیل مسائل و مشکلات مالی هیچگاه به پایان نرسید. این یک جاذبه ی توریستی رسمی نیست اما با کمی پرداخت به مامورین امنیتی می توانید به درون ساختمان راه پیدا کنید.

6. سفری به Koh Phi Phi

جزیره ای خیره کننده که در کرابی واقع شده و در هر سفری که به تایلند داشته باشید واقعا ارزش بازدید را دارد. زمان بازدید از این جزیره خواهید دید که چه ساحل زیبایی دارد.در این جزیره هیچ جاده ای وجود ندارد و کاملا تک و منحصر به فرد است.

7. خوردن غذای خیابانی

تایلند خانه ی انواع و اقسام غذاهای خیابانی است. غذاهای متنوع با قیمت های مناسب، همه روزه در هر جایی از تایلند در خیابانها به فروش می رسد. جالب است بدانید که حتی هزینه ی این غذاها از پخت و پز در خانه هم کمتر است.

8. مبارزه ی آبی در Songkran

Songkran جشن سنتی سال نو تایلندی ها می باشد که هر ساله در ماه آوریل در سراسر کشور برگزار می شود. در طول این جشن مردم با شادی و خوشی بر روی یکدیگر آب می پاشند و اعتقاد دارند که تمامی بدی ها و گناهان شسته می شود.

9. بازدید از پارک ملی Khao Yai

اولین پارک ملی تاسیس شده در تایلند و سومین پارک بزرگ در این کشور است. این پارک 2168 کیلومتر مربع می باشد.این پارک شامل جنگل های بارانی، مراتع و تعداد زیادی از حیوانات است. 300 گونه پرنده و حیواناتی نظیر خرس ها، فیل ها، گوزن ها و … در این پارک زندگی می کنند.

 

سفر خوبی را برایتان آرزو می کنیم.

نظرات کاربران