15تا از بزرگترین اشیایی که بر روی زمین وجود دارند

15تا از بزرگترین اشیایی که بر روی زمین وجود دارند

در زمانهای گذشته، آن هنگام که زمین توسط مخلوقات بزرگتر از ما اداره می شد و در اعصار پیش از تاریخ موجودات عظیم الجثه ای وجود داشتند، با این وجود این جهان پهناور هنوز می تواند ما را با مخلوقات عظیم الجثه ی خود شگفت زده کند. با هم در چراغ 15 عدد از اشیاء عظیم الجثه ای که هنوز در جهان وجود دارند را میبینیم.

15. درختان سکویا

 

درختان سکویا، از لحاظ حجمی بزرگترین درختان موجود بر روی زمین هستند، ارتفاع این درختان تا 275فوت و عرض آن ها می تواند تا 26 فوت رشد کند.

14. آمفی کوئلیاس [گونه ای از دایناسورها]

آمفی کوئلیاس ها بزرگترین گونه از انواع دایتاسورها هستند که تا کنون بر روی زمین زیسته اند. این دایناسورهای گیاهخوار حدود 145 تا 161میلیون سال پیش بر روی کره ی زمین زیسته اند. طول این دایناسورها تا حدود 58 متر می رسیده است و وزن یک مهره ی پشت آن ها تا 2.5تن وزن داشته است.

13. اژدهای تیتانوئوبا

مار تیتانوئوبا از خانواده ی مارهای بوآ است اما تا اندازه ی زیادی از آن ها بزرگتر است. این نوع از مار حدود 58تا60میلیون سال پیش می زیسته است و طول آن به 13 متر می رسیده است. امروزه بزرگترین نوع پایتون به طول 7.5 متر است که در مقایسه با تیتانوئوبا چیزی تقریباً دوبرابر از آن کوچک تر است.

12. جک فروت

این میوه بزرگترین میوه ی درختی جهان بوده است، طول این میوه تا 90 سانتی متر و قطر آن به 60 سانتی متر می رسیده است.

11. آرگنتاویس

این پرنده حدود 5 تا 8 میلیون سال پیش می زیسته است. این پرنده بزرگترین پرنده ای بوده اسن که بر روی زمین می زیسته است، طول بالهای آن به 7 متر می رسیده است. خوراک این پرنده از جوندگان تامین می شده است.

10. غار بهشت

یکی از غارهای بزرگ در پارک ملی Phong Nha-Kẻ Bàng در ویتنام غار بهشت است که به بزرگترین زیباترین پارک جهان شهرت یافته است. بزرگترین اتاق این غار 200 کیلومتر طول، 200متر ارتفاع و 150متر عرض دارد.

9.Rafflesia

رافلیسیا بزرگترین و حجیم ترین گل بر روی کره ی زمین است. قطر این گل به 100 سانتی متر می رسد.

 

8. گوزن غول پیکر

زهره ایرلندی یا گوزن غول پیکر، حدود 2 میلیون سال پیش ظاهر شد. هنگامی که جنگل ها شروع به پخش شدن در فضاهای باز کردند، گوزن های غول پیکر از بین رفتند، زیرا شاخه های بزرگ آنها (بیش از 5 متر عرض) غیر ممکن بود که آنها بتوانند از طریق شاخه های انبوه حرکت کنند.

7.قارچ Humongous

Armillaria ostoyae (که به صورت محاوره ای قارچ Humongous نامیده می شود) یکی از بزرگترین موجودات زنده بر روی زمین بوده است. حدود 8.4 کیلومتر از جنگل ملی Malheur را پوشش می داده است و اکثراً در زیر زمین رشد کرده است.

 

6. مروستوم

مروستوم ها بزرگترین نوع سوسک ها بوده اند. آنها می توانستند تا 2.5 متر رشد کنندو آنها حدود 248-50میلیون سال پیش می زیسته اند.

5.ریف دیوار بزرگ

 
ریف دیوار بزرگ ، بزرگترین تک ساختار ساخته شده توسط موجودات زنده بر روی زمین است. این دیوار در دریای مرجانی واقع شده است. این دیوار تا 2300کیلومتر در محیطی به ابعاد 344400 کیلومتر مربع واقع شده است.

4. خرس چهره-کوتاه غول پیکر

هنگامی که خرس چهره کوتاه غول پیکر بر روی پاهای عقب خود می ایستد ارتفاع آن به 4.5 متر می رسد. با فک های قدرتمند فوق العاده خود یکی از بزرگترین پستانداران گوشتخواری بوده است که در عصر یخبندان زندگی می کرده اند. این خرس ها 14000 سال پیش از بین رفته اند.

3.گیگانوپیته کوس

گیگانوپیته کوس بزرگترین نوع میمون در تمام دوران ها بوده است که حدود یک میلیون سال پیش می زیسته است. تصمیم گیری در مورد ابعاد و اندازه آن دشوار است با این حال، نتیجه گیری های خاص بر اساس بقایای نادر بدست آمده، دانشمندان بر این باورند که گیگنتوپته کوس تا ارتفاع 4 متر و به وزن 550 کیلوگرم بوده و بیشتر بامبو خورده است.

2.Quetzalcoatl

Quetzalcoatl حدود 68 میلیون سال پیش می زیسته است. بزرگترین پرنده در طول تاریخ حیات کره زمین بوده است که طول با های آن بین 12تا 14 متر تخمین زده می شود، خوراک این پرنده عظیم الجثه از مهره داران و لاشه پوشیده گوشت سایر حیوانات تامین می شده است.

1.وال آبی

وال آبی بزرگترین حیوانی است که امروزه در کره ی زمین زندگی می کند، همچنین این حیوان بزرگترین حیوانی است که در طول تاریخ کره ی زمین می زیسته است. طول آن 33 متر و وزن آن 150تن است. امروزه تنها 10000 عدد از این حیوان زنده هستند.

منبع: brightside

نظرات کاربران