راه هایی ساده برای مقابله با حساسیت فصلی یا همان آلرژی

راه هایی ساده برای مقابله با حساسیت فصلی یا همان آلرژی

بعضی از افراد با تغییر فصول در طی سال دچار حساسیت های گوناگونی می شوند، عمده ترین نوع این حساسیت ها پوستی و عصبی است که به شکل های گوناگون همچون خارش و یا عطسه ها مداوم نمایان می شوند؛ در این مطلب راه هایی ساده برای مقابله با آلرژی های فصلی را برایتان بیان خواهیم کرد.

اوج آلرژی های فصلی چه زمانیست؟

بهار و اوایل تابستان اوج آلرژی در افراد است و دلیلش گرده‌های گیاهان است. اواخر تابستان و اوایل پاییز نیز برخی گرفتار آلرژی می‌شوند. گاهی دلایل اصلی آلرژی داخل خانه هستند و ما از آن بی‌‏خبریم. در صورتی که حیوان خانگی دارید بیشترین دلیل آن می‎تواند موی حیوان باشد.

راه های مقابله با آلرژی ها چیست؟

اولین قدم برای افرادی که آلرژی دارند خوردن قرص‎های آنتی هیستامین است که بهتر است در مصرف آن صرفه‌‏جویی کنند و فقط با تجویز دکتر استفاده کنند. آنتی‎هیستامین‎ها در انواع مختلف مثل قطره چشمی، اسپری بینی و … موجود هستند.

یکی از راه‌‎های موثر این است که از ورود گرده‎ها به بدن جلوگیری کنیم. یک راه آن زدن عینک آفتابی است تا از ورود به چشم جلوگیری کند. همچنین یا ماسک زدن می‌توان مانع ورود گرده‌ها به بینی و دهان شد. راه دیگر قرار دادن کلاهی بزرگ روی سر است تا گرده‎ها از بالا به سمت سر و صورت نیایند. همچنین بهتر است در بازه‎هایی که اوج آلرژی است روزی یک بار آن هم شب‎ها دوش بگیرید.

 

نظرات کاربران