بیوگرافی و زندگی نامه ریما رامین فر بازیگر زن ایرانی

بیوگرافی و زندگی نامه ریما رامین فر بازیگر زن ایرانی

ریما رامین فر، بازیگر زن ایرانی و همسر امیر جعفری بازیگر مرد ایرانی است. رامین فر متولد ۵ فروردین ۱۳۴۹ در تهران و دارای کارشناسی ارشد در کارگردانی تئاتر است.

زندگینامه و بیوگرافی خانم ریما رامین فر

ریما رامین فر متولد پنجم فروردین ماه ۱۳۴۹ در شهر تهران است. در سال ۱۳۶۷ موفق به دریافت دیپلم شد و در همان سال در رشته گرافیک قبول شد اما بعد از مدتی تصمیم گرفت برای تحصیل به اروپا مهاجرت کند و برای همین رشته گرافیک را نیمه کاره رها کرد و به آلمان رفت.

حدود ۴ سال در کشور آلمان زندگی کرد و وارد دانشگاه شد اما به دلایلی از تحصیل در آلمان انصراف داد و به ایران بازگشت. زمانی که برگشت مهلت ثبت نام در آزمون دولتی گذشته بود و یک فرصت ۱۰ روزه برای شرکت در آزمون دانشگاه آزاد وجود داشت.

در دانشگاه آزاد به تحصیل در رشته نمایش پرداخت و همزمان با تحصیل کار تئاتر را هم شروع کرد. ضمن اینکه در آن زمان یک نمایشنامه هم به نام ( پس فردا ) نوشت که در جشنواره تئاتر فجر جایزه سوم نمایشنامه نویسی را دریافت کرد.

جالب است بدانید او در سریال بدون شرح هم به عنوان نویسنده فعالیت می کرد و اولین کار تلویزیونی اش که به عنوان بازیگر حضور داشت سریال من یک مستاجرم بود که باعث شد به شهرت برسد. اولین حضور او در سینما با فیلم نان ، عشق ،موتور ۱۰۰۰ در سال ۱۳۸۰ بود.

خیلی ها معتقد هستند یکی از مهمترین عواملی که باعث درخشش ریما رامین فر شد بازی او در سریال های سیروس مقدم و همکاری با عوامل سریال پایتخت است. بازی او به عنوان هما همسر نقی ( محسن تنابنده ) در سریال های پایتخت برای همیشه ماندگار شد.

ریما رامین فر در سریال پایتخت

شاید بتوان گفت عاملی که باعث جلوه و درخشش کار رامین‌فر شد حضور وی در جلو دوربین سیروس مقدم و همکاری با عوامل سریال پایتخت است. هم بازی شدن وی با محسن تنابنده بسیار در ذهن‌ها ماندگار شد. بازی در نقشی به نام هما که همسر یک فرد گچ کار است و حوادث پیش روی آنها یک سیر دراماتیک را در بیننده القا کرد که این اوج هنر ایشان را در ارائه حس بازیگری می‌رساند.

تصاویر خانم ریما رامین فر

 

ریما رامین فر

 

ریما رامین فر

 

ریما رامین فر در کنار نگار جواهریان

 

ریما رامین فر در کنار امیر جعفری

 

ریما رامین فر در کنار امیر جعفری

 

ریما رامین فر در کنار امیر جعفری

 

ریما رامین فر در کنار امیر جعفری

 

منبع: گروه فرهنگ و هنر چراغ

نظرات کاربران