بیوگرافی و فیلم شناسی محمدرضا گلزار+ تصاویر

بیوگرافی و فیلم شناسی محمدرضا گلزار+ تصاویر

محمدرضا گلزار آذری یکی از بازیگران سرشناس و نام آشنای ایرانی است که فعالیت های بسیاری در سینما و تلویزیون داشته است، وی اخیراً با عنوان مجری در برنامه میلیونر شو فعالیت می کند، در این مطلب مختصری از زندگی محمدرضا گلزار گرد آوری شده است.

بیوگرافی محمدرضا گلزار

محمدرضا گلزار آذری متولد ۱ فروردین ۱۳۵۶ بازیگر سینما، نوازنده گیتار، خواننده، مجری و مدل آگهی‌های تبلیغاتی می باشد. گلزار فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد. وی در حال حاضر مجرد است. گلزار در تهران متولد شده است اما وی اصالت آذربایجانی دارد.

او دو برادر به نام های علیرضا و بردیا دارد و خودش پسر وسطی هست. در خبرها آمده است که او یک خواهر هم دارد ولی تابحال تصویرش در فضای مجازی منتشر نشده است.  به همین دلیل خیلی جاها شایعه شده است که بخاطر اینکه محمدرضا گلزار خیلی غیرتی است دوست ندارد تصویر مادر و خواهرش در فضای مجازی منتشر شود.

شروع کار هنری محمدرضا گلزار

گلزار در سال ۱۳۷۹ برای نخستین بار در فیلم سام و نرگس ساخته ایرج قادری بازیگری سینما را تجربه کرد. با اینکه چند باری تا آستانهٔ بازی در فیلم‌های کارگردانانی چون بهرام بیضایی برای فیلم لبه پرتگاه، داریوش مهرجویی برای فیلم مهمان مامان، مسعود کیمیایی برای فیلم سربازان جمعه و ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم دعوت پیش رفت اما هیچ‌کدام به نتیجه نرسید.

فیلمنامه شیش و بش توسط گلزار در سال ۱۳۸۶ در بانک فیلمنامه ثبت شده بود. او فعالیت موسیقی خود را از سال ۱۳۷۶ به عنوان گیتاریست با گروه آریان آغاز کرد.

او در نواختن گیتار ، ارگ و پرکاشن مهارت دارد. گلزار همچنین در زمینه موسیقی بند دارکوب را با رامین نصریانی و دیگران راه‌اندازی کرد. سپس بند ریزار (rezzar؛ مخفف محمدرضا گلزار) را ثبت کرد که فعال است.

 

فیلم شناسی محمدرضا گلزار

سال ۱۳۷۹ سام و نرکس
سال ۱۳۸۰ شام آخر
سال ۱۳۸۰ زمانه
سال ۱۳۸۰ بالای شهر پایین شهر
سال ۱۳۸۱ زهر عسل

 

سال ۱۳۸۱ چشمان سیاه
سال ۱۳۸۲ کما
سال ۱۳۸۲ سیزده گربه روی شیروانی
سال ۱۳۸۲ بوتیک
سال ۱۳۸۳ گل یخ

 

سال ۱۳۸۴ شام عروسی
سال ۱۳۸۴ آتش بس
سال ۱۳۸۴ تله
سال ۱۳۸۶ کلاغ پر
سال ۱۳۸۶ توفیق اجباری

 

سال ۱۳۸۶ مجنون لیلی
سال ۱۳۸۷ مثل آن شب
سال ۱۳۸۷ دو خواهر
سال ۱۳۸۸ دموکراسی تو روز روشن
سال ۱۳۸۹ شیش و بش
سال ۱۳۸۹ در امتداد شهر
سال ۱۳۹۰ تو و من
سال ۱۳۹۰ بانویی از ماه
سال ۱۳۹۲ دلم می‌خواد
سال ۱۳۹۳ مادر قلب اتمی
سال ۱۳۹۴ خشکسالی و دروغ
سال ۱۳۹۵ سلام بمبئی
سال ۱۳۹۶ آینه بغل
سال ۱۳۹۷ ما همه با هم هستیم
سال ۱۳۹۷ رحمان ۱۴۰۰

تصاویر محمدرضا گلزار

نظرات کاربران