بیشترین ثروتمندان جهان در کدام کشورها زندگی می کنند؟

بیشترین ثروتمندان جهان در کدام کشورها زندگی می کنند؟

به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه سی ان بی سی، بر اساس گزارش «ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018»، در حال حاضر 71 درصد از افراد ثروتمند جهان در 10 کشور زندگی می کنند. آمریکا بیشترین تعداد افراد ثروتمند را در جهان داراست. در سال 2017، تعداد افراد فوق ثروتمند آمریکا 79595 نفر گزارش شده بود که این تعداد از کل ثروتمندترین های 5 کشور بعد از آن یعنی ژاپن، چین، آلمان، کانادا و فرانسه بیشتر است. این آمار همچنین بدان معناست که در حال حاضر 31 درصد از ثروتمندترین افراد جهان در آمریکا زندگی می کنند. در زیر نموداری از 10 کشوری که ثروتمندترین افراد جهان در آن زندگی می کنند، منتشر شده است. منظور از این افراد، کسانی هستند که دارایی آنها از 30 میلیون دلار بالاتر است.

کشورهایی که ثروتمندترین های جهان در آنجا زندگی می کنند:

همانطور که در این نمودار دیده می شود، در رتبه های دوم و سوم کشورهای ژاپن و چین قرار دارند که در سال 2017، به ترتیب 17915 نفر و 16875 نفر از جمعیت آنها جزء ثروتمندترین های جهان بوده اند. پس از آن کشورهای آلمان، کانادا، فرانسه، هنگ کنگ، انگلیس، سوئیس و ایتالیا قرار دارند.

با وجود اینکه آمریکا رتبه نخست این نمودار را از آن خود کرده است، این کشور کمترین میزان رشد را از نظر جمعیت ثروتمندترین ها تجربه کرده است. جمعیت ثروتمندترین های آمریکا از سال 2016 تا 2017 با 8.9 درصد افزایش همراه بوده است. این درحالی است که در کشورهایی مثل ژاپن، چین و فرانسه این افزایش تقریبا دو برابر بوده است.

گزارش «ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018» همچنین نشان داد از سال 2012 تا 2017 تعداد افراد ثروتمند در بنگلادش –که یک کشور در جنوب آسیاست– با بیشترین رشد همراه بوده است. پس از بنگلادش کشورهای چین، ویتنام، کنیا و هند قرار گرفته‌اند. جمعیت ثروتمندترین های بنگلادش از سال 2012 تاکنون با بیش از 17 درصد افزایش همراه بوده است. از جمله علل آن، رشد مداوم تولید ناخالص داخلی این کشور و همچنین کمتر بودن جمعیت آن در مقایسه با آمریکاست.

کشورهایی که تعداد افراد ثروتمند در آنها با بیشترین رشد همراه بوده است:

منبع: سی ان بی سی

نظرات کاربران