با اصول سئو بیشتر آشنا شویم

با اصول سئو بیشتر آشنا شویم

سئو چیست؟ سئو به معنای “بهینه سازی موتورهای جستجو” است. این فرایند گرفتن ترافیک از نتایج جستجو در موتورهای جستجو است.

تمام موتورهای جستجو اصلی مانند  Google، Bing و یاهو نتایج جستجوی اولیه را دربر می گیرند، در حالی که صفحات وب و سایر محتوا مانند فیلم ها ، عکس ها و یا لیست های محلی نشان داده می شوند و موتور جستجو رتبه بندی را بر اساس آنچه کاربران جستجو می کنند در نظر می گیرد.

 کیفیت ترافیک می تواند همه بازدید کنندگان در جهان را جذب کند، اما از نظر گوگل جذب بازدید کننده برای سایت شما مهم است.

هنگامی که افراد از طریق صفحات نتایج موتورجستجوبر روی سایت شماکلیک می کنند، تعداد ترافیک مشخص می شود ، در نظر بگیرید که هر چه ترافیک بیشتر باشد ، برای سئو سایت شما بهتر است.

سئوشامل عناصر فنی و خلاق مورد نیاز برای بهبود رتبه بندی، جذب بازدید کننده و افزایش آگاهی در موتورهای جستجو می باشد. جنبه های بسیاری برای جستجوگرها وجود دارد، از کلمات کلیدی در صفحه شما تا سایر سایت هایی که با وب سایت شما پیوند دارند.

این راهنما برای توصیف تمام زمینه های جستجوگرها از جستجوی اصطلاحات و عبارات (کلمات کلیدی) است که ترافیک را به وب سایت شما بازمیگرداند ، برای معرفی سایت خود به موتورهای جستجو، و ایجاد لینک ها و بازاریابی منحصر به فرد سایت شما طراحی شده است.

چرا وبسایت من به سئو نیاز دارد؟

اکثر ترافیک وب توسط موتورهای جستجو گوگل، بینگ و یاهو… هدایت می شود. اگر چه رسانه های اجتماعی و انواع ترافیک می توانند بازدید را به وب سایت شما بازگردانند، اما موتورهای جستجو، روش اصلی برای ناوبری برای اکثر کاربران اینترنت هستند. آیا سایت شما محتوا، خدمات، محصولات، اطلاعات و یا هر چیز دیگری را فراهم می کند؟

موتورهای جستجو منحصر به فرد هستند و ترافیک هدفمند را فراهم می کنند ، همچنین به دنبال چیزی هستند که شما پیشنهاد می کنید. اگر موتورهای جستجو سایت شما را پیدا نکنند یا محتوای شما را به پایگاه های داده خود اضافه نکنند، شما فرصت های باور نکردنی برای هدایت ترافیک به سایت خود را از دست می دهید.

کلماتی که کاربران در قسمت جستجو گوگل ، یاهو و… تایپ می کنند، ارزش فوق العاده ای دارند. تجربه نشان داده است که ترافیک موتور جستجو می تواند باعث موفقیت یا شکست یک سازمان باشد. ترافیک هدفمند برای یک وب سایت می تواند بهافزایش رتبه سایت ، تبلیغات و درآمد مانند دیگر کانال های بازاریابی کمک کند. سرمایه گذاری در جستجوگرها می تواند در مقایسه با سایر انواع بازاریابی و ارتقاء ،  میزان بازدهی استثنایی داشته باشد.

چرا موتورهای جستجو نمیتوانند سایت من را بدون سئو تشخیص دهند؟

موتورهای جستجو هوشمند هستند، اما هنوز نیاز به کمک دارند. موتورهای جستجو همواره تلاش می کنند تا تکنولوژی خود را برای ردیابی عمیق تر وب، حرفه ای تر کنند و نتایج بهتری برای کاربران به ارمغان بیاورند. با این حال، محدودیتی برای موتورهای جستجو وجود دارد. در حالی که بهینه سازی سایت مناسبمناسب می تواند هزاران نفر از بازدید کنندگان را افزایش دهد و توجه بیشتری را به سایت شما جلب کند، حرکت اشتباه می تواند سایت شما را در نتایج جستجوی خود پنهان و یا دفن کند.

علاوه بر ایجاد محتوای در دسترس برای موتورهای جستجو، سئو سایتبه ارتقاء رتبه بندی ها کمک می کند تا جستجوگران آن را به آسانی پیدا کنند.

آیا می توانم SEO را خودم انجام دهم؟

دنیای جستجوگرها پیچیده است، اما اکثر مردم به آسانی می توانند اصول اولیه سئو را درک کنند. حتی با داشتن مقدار کمی از دانش سئو می توانید تفاوت بزرگی را در سایت خود ایجاد کنید . آموزش سئوبه طور گسترده در وب سایت ما در دسترس است.

با توجه به کوتاه بودن زمان، برای یادگیری سئو سایت ، ممکن است تصمیم بگیرید به یک متخصص برای رسیدگی به امور سئومراجعه کنید. شرکت های متفاوتی سئورا انجام می دهند، روش ها و تکنیک های خاص خود را دارند.

خلاصه ی مطلب :

یک وب سایت عالی طراحی کنید و بدانید کاربران چه نوع محتوایی را دنبال می کنند ، آنها را به اشتراک بگذارید و افزایش رتبه و ترافیک وب سایت خود را شروع کنید.

آخرین نکته : اگر با رعایت اصول اولیه سئو ، وب سایت شما عملکردی نداشت ، می توانید برای انجام خدمات سئو و دیجیتال مارکتینگ  مشاوره رایگان سئو به سایت سئوکار مراجعه کنید. هر بخش از این راهنما برای درک موثرترین شیوه های بهینه سازی موتورهای جستجو مهم است.

نظرات کاربران