اسامی نامزدهای اسکار 2018 اعلام شد

اسامی نامزدهای اسکار 2018 اعلام شد

به گزارش مجله اینترنتی چراغ، فیلم «شکل آب» با ۱۳ نامزدی در صدر کاندیدا‌های اسکار نودم (۲۰۱۸) قرار گرفت و شانس خود را برای گرفتن این جایزه افزایش داد.

نامزد‌های نهایی نودمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنر‌های سینمایی اسکار با پیشتازی «شکل آب» و نامزدی در ۱۳ شاخه اعلام شد.

نامزد‌های اسکار ۲۰۱۸ در ۲۴ رشته اعلام شد. فیلم «شکل آب» به کارگردانی «گیرمو دل‌تورو» با نامزدی در ۱۳ شاخه پیشتاز نامزد‌های اسکار نام گرفت و فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ» ساخته «مارتین مک‌دونا» در ۹ شاخه و درام جنگی «دانکرک» به کارگردانی «کریستوفر نولان» نیز در ۷ شاخه شانس کسب جایزه دارد.

فهرست نامزد‌های نهایی نودمین دوره این جوایز سینمایی به این شرح است:

نامزد‌های بهترین فیلم بلند

مرا به نامت صدا کن، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، برو بیرون، لیدی برد، ماجرای فانتوم، پُست، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

نامزد‌های بهترین کارگردانی

کریستوفر نولان (دانکرک)، جردن پیل (برو بیرون)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، پل توماس اندرسون (ماجرای فانتوم)، گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)

نامزد‌های بهترین بازیگر نقش اول مرد

تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن)، دنیل دی‌لوئیس (ماجرای فانتوم)، گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)

نامزد‌های بهترین بازیگر نقش اول زن

سلی هاوکینز (شکل آب)، فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، مارگت روبی (من، تانیا)، سیرشا رونان (لیدی برد)، مریل استریپ (پُست)

نامزد‌های بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

ویلم دفو (پروژه فلوریدا)، وودی هارلستون (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، ریچارد جنکینز (شکل آب)، کریستوفر پلامر (همه پول دنیا)، سم راکول (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)

نامزد‌های بهترین بازیگر نقش مکمل زن

مری جل بلایج (مادباند)، الیسون جنی (من تانیا)، لسلی منویل (ماجرای فانتوم)، لوری میت‌کالف (لیدی برد)، اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)

نامزد‌های بهترین فیلم غیرانگلیسی

سک زن شگفت‌انگیز (شیلی)، در جسم و روح (مجارستان)، توهین (لبنان)، بی‌عشق (روسیه)، میدان (سوئد)

نامزد‌های بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

مرا به نامت صدا کن، هنرمند فاجعه، لوگا، بازی مالی، مادباند

نامزد‌های بهترین فیلم‌نامه اصلی

بیمار بزرگ، برو بیرون، لیدی برد، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

نامزد‌های بهترین مستند بلند

چهره‌ها مکان‌ها، ایکاروس، آخرین مرد در حلب، جزیره قدرتمند

نامزد‌های بهترین انیمیشن بلند

بچه رئیس، کوکو، نان‌آور، فردیناند، وینسنت دوست داشتنی

نامزد‌های بهترین تدوین

بچه راننده، دانکرک، من تانیا، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

نامزد‌های بهترین موسیقی متن

دانکرک، ماجرای فانتوم، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

نامزد‌های بهترین ترانه

کوکو، مرا به نامت صدا کن، بزرگترین شومن، رودخانه مایتی، ایستادن برای چیزی

نامزد‌های بهترین فیلم‌برداری

دیو و دلبر، بلیدرانر ۲۰۴۹، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب

 نامزد‌های بهترین طراحی لباس

دیو و دلبر، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول، ماجرای فانتوم.

نامزد‌های بهترین مستند کوتاه

ادیث+ادی، بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است، قهرمان، مهارت چاقو، توقف ترافیک

نامزد‌های بهترین چهره‌آرایی

تاریک‌ترین ساعت، ویکتوریا و عبدول، شگفتی

نامزد‌های بهترین طراحی تولید

دیو و دلبر، بلیدرانر ۱۰۴۹، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول

نامزد‌های بهتری تدوین صدا

بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای

نامزد‌های بهترین صداگذاری

بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای

نامزد‌های بهترین جلوه‌های ویژه بصری

بلیدرانر ۲۰۴۹، نگهبانان کهکشان ۲، کونگ: جزیره جمجمه، جنگ ستارگان: آخرین جدای، جنگ سیاره میمون‌ها

نامزد‌های بهترین فیلم کوتاه

مدرسه ابتدایی دکالب، ساعت ۱۱، خواهرزاده اِمت، کودک صامت، همه ما

نامزد‌های بهترین انیمیشن کوتاه

بسکتبال عزیز، مهمانی گاردن، لو، فضای منفی، اشعار شورشی

مراسم اعطای جوایز نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز چهارم مارس ۲۰۱۸ (۱۳ اسفندماه) در دالبی تئاتر

نظرات کاربران