۱۳ نکته اساسی برای استخدام کارمند در استارتاپ ها

۱۳ نکته اساسی برای استخدام کارمند در استارتاپ ها

Clinton Buelter متخصص امور استخدام و موسس شرکت توصیه می کند: رعایت این نکات برای استخدام کارمند در استارتاپ به شما کمک خواهد کرد تیمی را بسازید، که شما را به هدفتان می رساند. و استعدادهایی که برای کسب و کارتان لازم هستند را پیدا کنید.

۱- فقط در صورت لزوم کارمند استخدام کنید!

فقط زمانی به دنبال استخدام کارمند باشید که خودتان نمی توانید آن کار را به تنهایی و بدون همکار انجام دهید.

۲- برنامه ریزی روشن داشته باشید!

دقیقا روشن کنید که از فرد استخدام شده چه چیزی می خواهید و چه نیاز دارید و همینطور چه چیزهایی را نیاز ندارید. زمان بندی واقع بینانه ای برای کار او و هزینه مربوط به یافتن و استخدام این فرد را مشخص کنید. انتظار این را داشته باشید که او حتی بیشتر از ارزش بازار از شما حقوق بخواهد.

۳-یک فرآیند ساده را دنبال کنید!

شما به ساعت ها مصاحبه ی کاری احتیاج ندارید، در تصمیم خود شک نداشته باشید. به او بگویید که چه می خواهید و اگر توانایی انجام آن کار را در او دیدید، پس او را استخدام کنید.

۴- بازخورد بگیرید و بازخورد دریافت کنید!

از کاندیدهایتان برای استخدام تقاضای بازخورد کنید و آنها را یادداشت کنید. نوشتن چیزها کمی سخت است اما بهترین راه برای تفکر درباره ی مسائل نوشتن آنهاست. اگر استخدام فعلی مفید واقع نشود و یا بعدها نیاز داشته باشید که برای وظیفه ای مشابه کارمند استخدام کنید، بررسی گزارش مصاحبه های قبلی و بازخوردهایی که دریافت کردید، به شما در استخدام بهتر کمک خواهد کرد.

۵- با روانشناسی مشابه ای افراد را استخدام کنید!

استخدام موثر عمدتا موضوعی از روانشناسی، مهارت ها و زمینه های آموزشی است. شما نیاز دارید افرادی قابل اعتماد و قابل اطمینان و موثر استخدام کنید، افرادی که شرکت شما را توسعه دهند. همه ی افراد را با استراتژی خاص و واحد استخدام کنید. ارزش هر کارمند با عملکرد او و نحوه ی مدیریت شما مشخص خواهد شد.

۶- روابط تان را گسترش دهید!

چقدر دوست دارید؟ با چند نفر در ارتباط هستید؟ هر چه افراد بیشتری را بشناسید، استخدام آسان تر خواهد بود. زیرا شانس شما برای برخورد با کسی که می تواند برایتان کار کند بیشتر است.

۷- استخدام را به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت در نظر بگیرید!

اشتباه اینجاست که بسیاری از استاراپ ها به استخدام به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت نگاه نمی کنند. پیدا کردن افراد بخش کوچکی از بازی استخدام است. بعد از آن، شما باید با آنها ارتباط برقرار کنید، و این ارتباط را (به طور عمده) به صورت آنلاین حفظ کنید. اینکار آسان نیست، و به زمان نیاز دارد.

همانطور که Warren Buffet می گوید: مهم نیست چقدر استعداد و مهارت داشته باشید و تلاش کنید، بعضی چیزها واقعا زمان لازم دارند. پس باید به کارمند استخدامی تان زمان بدهید و خوب او را مدیریت کنید، تا به هدف برسید.

۸- هدف را فراموش نکنید!

اینکه چرا کاری را انجام می دهید از خود کاری که انجام می دهید مهم تر است. هدف شما در استخدام شما را از رقابت جدا می کند. از آن به نفع خود استفاده کنید. بهترین را استخدام کنید و از اینکه او از شما بهتر است ناراحت نشوید.

۹- برای رسیدن به چشم اندازی که دارید، سهام شرکت و نقش ها را بفروشید!

بخشی از سهام شرکت خود را بفروشید، به ویژه به اولین کارکنانی که استخدام کرده اید. صرفه نظر از آنچه شرکت شما انجام می دهد، اهداف را برای همه به اشتراک بگذارید.

۱۰- از تست “اتاق کنفرانس” استفاده کنید!

کسانی را استخدام کنید که می توانید آنها را به مدت ۸ ساعت در اتاق کنفرانس نگه دارید. آنها باید به اهداف شرکت و بهبود عملکرد متعهد باشند.

۱۱- بخشنده باشید!

تا جایی که می توانید در حقوق دادن بخشنده و دست باز باشید. شما از کسی که استخدامش می کنید توقع زیادی دارید، با توجه به توقعی که دارید به او حقوق دهید.

۱۲- تصمیم تان را بگیرید!

تصمیم گیری کلید استخدام است. از طرفی وظیفه ی شما به عنوان یک رهبر گرفتن تصمیمات است. قرار یک جلسه ی مصاحبه ی دیگر را نگذارید. نتایج مصاحبه را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که فرد را استخدام کنید یا خیر.

۱۳- بهترین زمان برای استخدام چه موقع است؟

اگر فرد مناسب را پیدا کردید، او را استخدام کنید، حتی اگر چند ماه قبل از راه اندازی شرکت تان باشد. آنها ممکن است در مشخص کردن کارهایی که باید انجام شود به شما کمک کنند. و یا در نظم بندی و طبقه بندی وظایف به شما کمک کند. هرگز فردی که مهارت هایی که میخواهید را دارد را از دست ندهید.

نظرات کاربران