5 ترفند ساده آشپزی که باید بدانیم،نکات ظریف و خاص که باید رعایت کنیم

5 ترفند ساده آشپزی که باید بدانیم،نکات ظریف و خاص که باید رعایت کنیم

آشپزی هنر است واین هنر بسیار با ارزش و مهم است، معمولاً سرآشپزهای معروف جهان هرکدام برای خود فنون، ترفند و قوانین خاصی را برای بهتر شدن غذاهای خود به کار می گیرند، دانستن ترفندهای ساده آشپزی به شما کمک می کند تا آشپزی و دستپختتان بیشتر به چشم بیاید، در این مطلب 5 ترفند ساده ی آشپزی را برایتان گردآوری کرده ایم، در ادامه با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

یک راه ساده برای پوست کندن راحت تر تخم مرغ آب پز

برای اینکه بتوانیم راحت تر پوست تخم مرغ آب پز را جدا کنیم، قبل از آب پز شدن تخم مرغ به صورت کامل با یک سنحاق یا یک سوزن یا پین یک سوراخ کوچک در سطح پوست تخم مرغ ایجاد کنید. به همین آسانی

2. از تفاله قهوه بجای نمک و چاشنی گوشت استفاده کنید!

شاید کمی عجیب باشد! اما برای اینکه در آشپزی گوشتی ترد و خوشمزه داشته باشید، بجای خواباندن آن در محلول سرکه سیب و آب نمک و غیره می توانید قبل از پخت گوشت آن را در تفاله قهوه بخوابانید، اسید موجود در این تفاله ها  گوشت را نرم، ترد و بسیار خوشمزه می کند.

3.برای داشتن تکه های باریک و مرتب جوجه آن را در یخچا بگذارید

همواره برای درست کردن تکه های زیبا و هم اندازه و قطعه قطعه کردن گوشت مرغ برای تهیه ی جوجه کباب ممکن است در حالت عادی به مشکل بربخوریم، برا اینکه بتوانیم تکه های گوشت را به آسانی بریده و به اندازه ی آن ها تسلط بیشتری داشته باشیم، بهتر است تا قبل از تقطیع و تکه کردن گوشت خام را در یخچال بگذاریم تا کمی یخ بزندو سپس آن را قطعه قطعه کنیم.

4. نان را حتماً در یخچال بگذارید

نان حتماً باید در یک مکان سرد و خشک، یعنی در یخچال نگهداری شود. اما باید مطمئن شوید که به خوبی بسته بندی شده است، به طوری که  بوی مواد غذایی دیگر روی آن اثر نکند.

5.چگونه یک نیمروی کاملاً دایره ای و خاص درست کنیم!

برای اینکه در پخت و تهیه نیمرو ، تخم مرغ ها را کاملاً دایره ای دربیارید، کافیه تا یک پیاز را برش داده و یک حلقه نسبتاً بزرگ و پهن از آن را در داخل ماهیتابه بگذارید و سپس تخم مرغ را به آرامی در آن بشکنید و بگذارید تا تخم مرغ به آرامی پخته شود.

 

نظرات کاربران