آموزش بهترین روش برای ست کردن لباس ها با همدیگر

آموزش بهترین روش برای ست کردن لباس ها با همدیگر

پوشیدن لباس شیک و مرتب و ست کردن رنگ لباس ها و داشتن پوشاک مناسب یکی از اصول اولیه برا مرت بودن است، قطعاً نوع پوشش و نحوه ی ست کردن آن ها باهمدیگر ، تاثیر بسزایی در نحوهی برخورد سایرین با افراد دارد، بهترین روش برا ست کردن لباس ها چیست؟ چکار باید کنیم تا لباس های ما با همدیگر ست باشند؟ در ادامه مقاله با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

 

طیف وسیعی از رنگ ها را انتخاب کنیم

همه می دانیم سه رنگ اصلی چرخه رنگ، قرمز، زرد و آبی است و باقی رنگها از ترکیب این سه رنگ به وجود می آیند. مکمل رنگ قرمز، سبز بوده، مکمل رنگ زرد، بنفش و مکمل رنگ آبی، نارنجی است. خود این رنگها به تنهایی از روشن ترین تا تیره ترین درجه رنگی شان شامل رنگهای بسیاری می شود؛ مثل سبزیشمی، سبز مغزپسته ای، سبزآبی، سبز کله غازی و … که همگی تونالیته هایی از رنگ سبز محسوب می شوند.

باید از قبل بدانید که چه استایل و رنگی را میخواهید بپوشید

یکی از راههایی که هنگام خرید لباس، کمکتان می کند، تهیه کردن دو فهرست مختلف است؛ یک فهرست از لباس های موجودتان با جزئیات طرح، رنگ، مدل و … و دیگری فهرستی از لباس هایی که در فروشگاه دیده اید و خوشتان آمده است یا فکر می کنید برایتان مناسب است. بزرگ ترین حسن تهیه چنین لیستی آن است که زمان خرید، خطای کمتری خواهید داشت و نزدیک ترین چیزی را می خرید که به آن احتیاج دارید.

رنگ آب بسیار عامه پسند است

با وجودی که پوشش های تابستانی با رنگهای شاد و گرم شناخته شده تر است، اما ابی یخی ازان رنگ هایی است که به دلیل ماهیت سردی که دارد، برای فصل گرم بسیار مناسب است؛ چرا که با پوشیدن این رنگ ناخودآگاه احساس خنکی خواهید داشت. آبی یخی از آن انتخاب هایی است که هم با رنگهایی مثل گلبهی که ملایم است، جوردرمی آید و هم می تواند با رنگهایی مثل زرد آتشین هماهنگ شود.

رنگ های سفید و سیاه دو رنگی که همیشه کنارهم مناسب هستند

سفید و سیاه رنگهایی هستند که از ترکیب هر دوی آنها در طراحی لباس بسیار استفاده می شود؛ چرا که با هم در تضاد هستند و در عین حال هارمونی خاصی با هم دارند که باعث میشود سبک لباس پوشیدنتان درعین شیک بودن، کلاسیک هم به نظر برسد. مهمترین حسن این دو رنگ به این است که با تمام رنگهای موجود در چرخه رنگ جوردرمی آیند، اما تمامی این ویژگی های مثبت هم باعث نمی شود که کمد لباس هایتان را فقط با این تونالیته رنگی پر کنید.

همیشه در هنگام انتخاب لباس همه ی لباس های کمدتان را نگاهی بیندازید

اگر قصد دارید لباس هایی با سبک و رنگی جدید تهیه کنید، حتما قبلش نگاهی به کمد لباستان بیندازید؛ مثلا اگر از کیف زردرنگی خوشتان آمده است و برای این ماه قصد خرید همین یک قلم را دارید، در ذهنتان مرور کنید که آیا شال یا کفشی به همین رنگ دارید تا بتوانید با آن ست کنید یا نه؟

در پوشیدن لباس سعی کنید همیشه خاص باشید

گاهی اوقات استفاده از یک شال رنگی مثل گلبهی، زرد و یا استفاده از کیف و کفش رنگی، بدون اینکه با سایر بخشهای استایلتان هماهنگ باشد، معجزه می کند. به خانم هایی که شاغل هستند و در محیط کار باید پوشش خاصی داشته باشند پیشنهاد می کنیم در زمانهای دیگر و به خصوص در منزل لباس هایی رنگی بپوشاند.

در انتخاب رنگ به هارمونی رنگ ها دقت کنید

رنگهای مکملی مثل قرمز و سبز یا آبی و نارنجی در چرخه رنگ مقابل هم قرار گرفته اند و زمانی که در لباس از این رنگ ها استفاده می شود، تاثیر رنگی را تشدید می کنند؛ پس اگر در انتخاب تونالیته رنگی سبز و قرمز دقت کنید، می توانید یک پوشش متفاوت داشته باشید؛ مثلا سبزیشمی درکناررنگی مثل زرشکی یا ارغوانی جلوه ای بی نظیر پیدا می کند.

سبز از ان رنگ هایی است که به دلیل کاربرد تونالیته های مختلف آن در صنعت مد و پوشاک حسابی دستتان را باز می گذارد، اصولا این رنگ را به راحتی می توان با زرشکی، ارغوانی، زرد، طوسی و … هماهنگ کرد.

همیشه شیک باشید

منبع:  مجله اینترنتی چراغ

نظرات کاربران