مشکلات سریال ممنوعه حل شد،سریال “ممنوعه” رفع توقیف شد

مشکلات سریال ممنوعه حل شد،سریال “ممنوعه” رفع توقیف شد

اخیراً زمزمه هایی از توقیف کلی سریال ممنوعه به گوش می رسید، با این وجود با توجه به اخبار جدید و بنا به منابع خبری خبرنگار شهروند یک خبر خوب برای طرفداران سریال ممنوعه در راه است، ظاهراً مشکلات سریال ممنوعه رفع شده و به زودی دوباره به شبکه نمایش خانگی باز خواهد گشت.

آیا سریال ممنوعه واقعاً رفع توقیف شده است؟

ابراهیم داروغه‌زاده که امسال هم دبیر سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر است، درباره آخرین وضع سریال ممنوعه گفت: «مراحل تولید این سریال متوقف نشده است و از هفته آینده پخش آن آغاز می‌شود. به خاطر ماه محرم و اینکه تمام قسمت‌های ساخته شده باید مورد بازبینی قرار می‌گرفت، در توزیع آن وقفه افتاد. ضمن اینکه یکی دو سکانس در قسمت اول سریال وجود داشت که بهتر بود حذف می‌شد.» او البته از وضع شبکه نمایش خانگی رضایت نسبی دارد، چون کارگردان‌ها با جذب مشارکت بخش خصوصی بدون کمک دولت قادر به توزیع و تولید فیلم‌ها هستند: «جای خوشبختی است که کارگردان‌های ما می‌توانند با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی سریال‌هایی بدون کمک دولت تولید و توزیع کنند و گردش اقتصادی در کشور ایجاد کنند و مردم با پول خودشان آن محصولات را خریداری کنند. امسال، ‌سال حمایت از تولید کالای ایرانی است، باید کمک کنیم این بخش رونق پیدا کند و گردش اقتصادی رشد پیدا کند و وظیفه دولت است که حمایت کند؛ زیرا ما در بخش نمایش خانگی هیچ سرمایه‌گذاری نکردیم.»

وضعیت پخش سریال ممنوعه

سه قسمت نخست این سریال، از هفته‌های نخست شهریورماه در شبکه نمایش خانگی پخش شد اما به دلیل اعتراض برخی گروه‌ها به صورت موقت توقیف شد تا اصلاحات لازم درباره آن انجام شود. حسین پارسایی، مدیرکل اداره نمایش خانگی که مسئولیت بازبینی و ارایه مجوزهای لازم برای مجموعه‌های این‌چنینی را دارد، پیش از این در دفاع از سریال ممنوعه گفته بود: «ممنوعه» یک سریال شبکه خانگی با برچسب ۱۶+ است؛ یعنی یک مجموعه ویژه بزرگسالان که به تقبیح رفتار و عملکرد افرادی می‌پردازد که سبک زندگی غربی را چه در ظاهر و چه در محتوا برگزیده‌اند.» البته این دفاعیات چندان کارساز نشد و از پخش قسمت‌های بعدی آن جلوگیری شد. بعد هم پارسایی در پاسخ به رسانه‌ها گفت که بیش از ۱۰ قسمت این سریال برای اخذ مجوز از سوی تهیه‌کننده و موسسه پخش‌کننده ارسال شده و توسط اعضای شورای پروانه نمایش با دقت تمام در چارچوب قوانین حاکم‌ ارزیابی خواهد شد.

داروغه‌زاده خبرهای دیگری هم داشت، البته نه خیلی خوب. معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی گفت که فیلم رستاخیز هنوز هم مشکل اکران دارد: «تصمیم‌گیری درباره این فیلم در اختیار سازمان سینمایی نیست؛ زیرا پخش تصویر یاران امام حسین (ع) به‌خصوص حضرت ابوالفضل (ع) مورد اتفاق نظر مراجع نیست. این فیلم مشکل اکران دارد و باید در آن‌جا حل شود.»

منبع : شهروند

نظرات کاربران