شرکت کره ای هیوندای، خودروی فست بک N را در پاریس به نمایش گذاشت

شرکت کره ای هیوندای، خودروی فست بک N را در پاریس به نمایش گذاشت

شرکت خودروسازی هیوندای، یکی از جدیدترین تولیدات زیبای خود را به نام هیوندای i30 فست بک N را به تازه گی در نمایشگاه ماشین پاریس به نمایش گذاشته است، در این مقاله به صورت خلاصه وار این خودروی زیبای کره ای را معرفی خواهیم کرد. در ادامه با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

شرکت هیوندای، سومین خودر‌وی خود با برند N را در پاریس به نمایش گذاشت. در گذشته خودروهای هیوندای ولوستر N و i30 N  معرفی شده بود و حال این شرکت کره‌ای خودروی هیوندای i30 فست‌بک N را در نمایشگاه بین‌المللی خودروی پاریس به نمایش گذاشته است. این خودرو مانند دو نمونه دیگر از طراحی تهاجمی بهره می‌برد؛ با این حال می‌توان به راحتی از آن برای کارهای روزمره استفاده کرد.

ویژگی های هیوندای i30 فست بکN

هیوندای برای خودروی i30 فست‌بک N از موتور آشنای 2.0 لیتری توربوشارژر استفاده کرده است. این موتور در د‌و نسخه با امکان تولید 246 و 271 اسب بخار قدرت در این خودرو حضور دارد. موتور قدرتمندتر در نمونه مجهز به پکیج پرفورمنس مورد استفاده قرار گرفته است. گشتاور این موتور برابر با 353 نیوتون متر بوده که در حالت بوست برای مدت کوتاهی گشتاور آن به 378 نیوتون متر افزایش پیدا می‌کند. قدرت تولیدی موتور به وسیله یک جعبه دنده دستی 6 سرعته به چرخ‌های جلویی هیوندای i30 فست‌بک N منتقل می‌شود.

 نسخه استاندارد این خودرو در مدت زمان 6.4 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. نمونه مجهز به پکیج پرفورمنس شتابی برابر با 6.1 ثانیه دارد. حداکثر سرعت هر دو نمونه این دو خودرو به 250 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. برای رانندگی با این خودرو حالت‌های مختلفی در نظر گرفته شده است. اقتصادی (ECO)، نرمال، اسپرت N و Custom N این حالت‌ها را تشکیل می‌دهند. راننده برای دسترسی به این حالت‌ها باید دکمه‌ای را روی فرمان حرکت دهد.

 

منبع: motor1

نظرات کاربران