راهکار و نکاتی ساده برای اینکه عطرتان ماندگاری بیشتری داشته باشد

راهکار و نکاتی ساده برای اینکه عطرتان ماندگاری بیشتری داشته باشد

بوی خوب و مناسب همیشه یکی از راه هایی است تا بتوانیم همیشه در یادها ماندگار بمانیم، همه ی ما سعی می کنیم تا با عطر و یا ادکلن فردی خوشبو باشیم، اما گاهاً عطر یا ادکلن ما ممکن است ماندگاری کمی داشته باشد، در این مقاله چند روش ساده و راهکار جالب را برای ماندگاری بیشتر عطر یا ادکلن شما پیشنهاد می کنیم. در ادامه مطلب با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

نوع پوست خود را بشناسید

اگر ویژگی ‌های پوست خشک یا چرب را بشناسید و آن را با پوست خودتان مقایسه کنید متوجه نوع پوستتان خواهید شد. مسئله مهمی که در رابطه با عطر و نوع پوست وجود دارد این است که معمولا عطر روی پوست چرب دوام خیلی بیشتری نسبت به پوست خشک دارد. به همین دلیل بهتر است اگر پوست خشک دارید، قبل از استفاده از عطر از یک لوسیون بدون بو استفاده کنید و بعد عطر بزنید. با این کار ماندگاری عطرتان را بالا خواهید برد.

از لوسیون به همراه عطرتان استفاده کنید

حتما شما هم پکیج‌ عطرهای مختلف را به همراه لوسیونشان دیده‌اید. استفاده از لوسیون همان عطری که خریده‌اید، به طرز عجیبی ماندگاری عطرتان را بالا می‌ برد و باعث می ‌شود رایحه خوشتان تا ساعت ‌ها به خوبی باقی بماند. بنابراین با کمی هزینه بیشتر برای خرید یک ست به جای عطر تک، ماندگاری بیشتر عطرتان را تضمین کنید.

نقاط مناسبی برای زدن عطرتان انتخاب کنید

بعضی ‌ها به اشتباه فکر می ‌کنند استفاده از عطر روی لباس کار درستی است؛ در ‌حالی که اگر کسی دوست دارد با ورودش به هر مجلسی عطر خوشش هم به مشام همه برسد، باید عطر را روی نقاطی از بدن بزند که ترجیحا نبض دارند. به همین دلیل توصیه می‌ شود عطر روی مچ دست، گردن و پشت گوش‌ ها اسپری شود. حتی بعضی از کسانی که حساس ‌تر هستند ممکن است عطر را به پشت زانوهایشان یا پشت قوزک‌ها بزنند تا بوی تند آن در ساعت‌ های اول اذیتشان نکند. به مردان نیز توصیه می ‌شود عطرشان را روی ران‌ ها اسپری کنند تا بیشتر بماند. اسپری نکردن عطر از فاصله نزدیک روی پوست باعث پخش شدن آن روی بدن می‌شود و ماندگاری بیشتری به آن می‌ دهد. اگر عطرتان را از فاصله نزدیک اسپری کنید احتمال تلخ به نظر رسیدن بوی آن هم بیشتر خواهد شد.

آیا عطرم را بر روی موها اسپری کنم؟

ممکن است شنیده باشید اسپری کردن عطر روی مو، باعث بالا رفتن ماندگاری آن و باقی ماندن بوی خوشش برای ساعت‌ های بیشتری می‌شود؛ اما واقعیت این است که استفاده از عطر روی موها توصیه نمی‌ شود. دلیلش هم معمولا به الکل و مواد شیمیایی موجود در عطر ها بر می‌گردد. خبر خوب اینکه اگر دوست دارید موهایتان بوی خوشی بدهند دو راه پیش رو دارید: یا سراغ پکیج عطری بروید که شامل «عطر مو» یا Hair Mist هم هست یا اینکه یک عطر موی جداگانه از یک برند معتبر تهیه کنید. وجود عطر مو، لوسیون و عطر در کنار هم و در یک ست، ماندگاری بیشتری به عطر شما هدیه می‌کند.

پس از زدن عطر مچ های خود را به هم نسایید.

یکی از اشتباهات رایج استفاده از عطر این است که معمولا بعد از اسپری کردن آن روی مچ دست‌ها، بلافاصله مچ‌ ها را به هم سایش می‌ دهند تا عطر پخش شود؛ غافل از اینکه این کار مانع فیکس شدن عطر روی پوست بدن می‌شود و به زودتر پریدن آن کمک خواهد کرد. بعد از اینکه عطر را روی مچ دست‌ها اسپری کردید، چند ثانیه لباس نپوشید و اجازه دهید عطر به خوبی روی پوستتان بنشیند و فیکس شود.

راه حل کسانی که عرق می ‌کنند

همان‌ طور که عرق کردن نیاز به تجدید آرایش پوست یا کرم ضد آفتاب را بیشتر می‌ کند، باعث می‌ شود عطر زودتر از سطح پوست پاک شود. به همین دلیل کسانی که زیاد عرق می‌کنند، باید بیشتر از بقیه عطرشان را تجدید کنند. اگر به همراه داشتن شیشه عطر برایتان سخت است، می‌ توانید رول کوچک عطرتان را از بازار تهیه کنید و هر وقت به تجدید عطر نیاز پیدا کردید، سراغش بروید. با این کار از خطر شکستن شیشه عطر در رفت‌ و‌ آمدها پیشگیری می‌ کنید.

تندی بو را از بین ببرید

خیلی از عطرها در ساعت اول بعد از اسپری شدن بوی تندی دارند و تا جا بیفتند به زمان احتیاج پیدا می ‌کنند. برای اینکه زمان لازم را به این عطر ها بدهید، ساعتی قبل از بیرون رفتن از خانه یا حاضر در جلسه‌ای که پیش رو دارید، عطر را با فاصله و دو بار روی بدنتان اسپری کنید. بعضی از عطرشناس ‌ها معتقدند اسپری کردن عطر روی لباس‌ها هم در این شرایط مشکلی ایجاد نمی‌کند و باعث خوشبوتر شدن لباس‌ ها و به دنبالش خوشبو شدن خود فرد خواهد شد.

گردآوری و تنظیم: مجله اینترنتی چراغ

نظرات کاربران