بهترین روش های اصولی صاف کردن موهای فر

بهترین روش های اصولی صاف کردن موهای فر

داشتن موهای صاف برای کسانی که موهایشان وز و فر هستند، ممکن است کمی سخت باشد و ساعت ها وقت صرف صاف کردن و حالت دادن به موهای خود کنند، در این مقاله بهترین روش های اصولی صاف کردن موهای وز و فر را آموزش خواهیم داد. در ادامه با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

 

رطوبت هوا و تأثیری که ممکن است بر موهای شما بگذارد

شاید شما با وز کردن مو و اینکه با قیافه شما چکار میکند آشنا هستید. اما زمان آن فرا رسیده که بدانید علت دقیق آن چیست ؟ و با آن مقابله کنید تا بتوانید آن را رفع کنید. بگذارید توضیح بدهیم: وقتی که میزان رطوبت موی شما کم میشودلایه ی بیرونی هر تارمو که پوسته ی موخوانده می شود باز می شود و اجازه می دهد که رطوبت هوا به داخل نفوذ کند.چیزی که رخ می دهد این است که درنتیجه این جذب مو ورم میکند و درنتیجه همان وزی می شود که شما را اذیت میکند.

پس برای اینکه ، این رطوبت باعث وزموی شما نشود چکارمی توانید بکنید تاموی صافی داشته باشید.آرایشگرموی افرادمشهور”مارک تاون سند” و:مارک گریسون” آرایشگر به سبک نیویورکی، و”اورسلا استفن”که آرایشگر موی ریحانا و کری واشنگتن هستند،راهکارهای زیر را برای جنگیدن با وز مو بیان کردند.

1 . گروه شامپوهای بدون سولفات و گلیسرین دار انتخاب کنید:

شامپوهای سولفات دار موهای شمارا خشک میکند واین دقیقا مخالف با خواسته ی موی شماست که رطوبت رامیطلبد. به جایش می توانید به دنبال شامپوهایی باشید که درلیست ترکیباتشان گلیسرین با سطح بالا رادارند(هرچه در ابتدای لیست باشند،میزان ترکیب شان بیشتر است.) ازآنجایی که با ورود هوا به داخل لایه های مو باعث دهیدراته و خشک شدن آن می شود .مارک تاون سند گفت که گلیسرین باعث می شود که محافظی دورتا دور این لایه بمنظور منع ورود هوا ایجاد شود ومو را خشک نمیکند.

2. از حالت دهنده ی موها استفاده کنید.

تمام این قضیه مربوط به وجود رطوبت در مو است ، یا همین قضیه که لایه های پوسته ی مو برای ورود رطوبت هوا به آن باز می شود وباعث می شود موی شما از حالت نرم به حالت وز در بیاید. برای همین از حالت دهنده های مویی استفاده کنید که حاوی گلیسرین باشند و کار آبرسانی مو را انجام دهند مثل روغن نارگیل و کره شیا. اگر نگران سنگین شدن مو هستید وآن را از میانه ی مو به سمت انتها ی آن استفاده کنید.اواز استعمال آن ها در محل ریشه ی مو خودداری کنید برای صاف شدن آن ها همین کفایت می کند.

3. استفاده از حالت دهنده ی موها 2 بار در هفته

شاید فکر کنید که موی شما هفته ای چند بار به شامپو برای شستن نیاز دارد اما اینطور نیست.هردوروز از حالت دهنده ها به جای شامپو روی موهایتان استفاده کنید و سپس آن را بشویید.این حالت دهنده ها دارای مقدارکمی سورفاکتانت هستند(همان ماده ای که شامپو برای شست و شوی موی شما دارد)اینگونه باعث شست و شوی موی خود شده اید بدون اینکه چربی طبیعی آن را ازبین ببرید.گاریسون پیشنهاد می کند که اگر جنس موی خوبی دارید،از حالت دهنده های سبک استفاده کنید برای مثال حالت دهنده و مرطوب کننده ی نکسوس و اگر موهایی کلفت و درشت دارید ازمحلول شست و شوی ردکن جنیون استفاده کنید.

4.هفته ای یکبار ازماسک های مرطوب کننده مو استفاده کنید:

این کار خصوصا در ماه های سرد باعث می شود که هر حفره ی پوسته ی مو را که هوا را وارد آن می کند پرشود و موی شما صاف بماند.ماسک ، که گلیسرین و پروتئین های لازمه را دارد علاوه بر اینکه با وز موهای شما میجنگد آن را نرم و خوش حالت می کند.

5. قبل از اینکه بخواهید موهایتان را با سشوار و گرما خشک کنید، بگذارید بصورت طبیعی خشک شود

استفاده زیاد از باد گرم برای خشک کردن مو آن را دهیدراته خشک و شکننده می کند.و باعث وزی شدن آن می شود.ا گاریسون می گوید اگر موهای صاف و کمی حالت دار دارید بگذارید تا 90 درصد مویتان خشک شود و بعد از روش های خشک کننده برای 10 درصد مابقی استفاده کنید.

موهای خود را بطور مرتب شانه بزنید تا چربی طبیعی مو را به سرتا سر آن توزیع کنید.گاریسون می گوید با شانه کردن مو از سمت ریشه به انتها ی آن باعث توزیع چربی طبیعی مو به سرتا سر آن می شوید و مو را مرطوب نگه میدارید.

7. زدن روغن خشک به مو کمک شایانی به شما می کند:

وقتی که موی شما هنوز کمی نم دارد به آن روغن خشک از میانه مو به سمت انتهای پایانی آن بزنید.روغن خشک مثل یک مانع عمل می کند و باعث عدم خروج رطوبت از داخل بافت مو می شود.وقتی که موی شما 90 درصد خشک شد،(از شانه های پلاستیکی استفاده کنید که تمامی بافت مو را به خوبی تا انتها میکشد)همچنین بعداز خشک کردن میتوانید موی خود را اتوی صاف بکشید از نظر گاریسون هیچ چیز مثل یک محرک گرمایی کوتیکول مو را نرم نمیکند.

8. با قرار دادن موی فر در نوشابه یا اتوی موج دار از وز کردن آن جلوگیری کنید:

بعد از اینکه مو را شامپو زدید و از حالت دهنده نیز استفاده کردید و به آن روغن خشک زدید و آن را با باد داغ صاف کردید اگر خواستید موج های آن را کمتر کنید آن را در نوشابه قرار دهید یا راه ساده تر اینکه موهای خود را مواج اتو کنید.

9 . از یک کرم آبرسان و یک پخش کننده برای موهای موج دار و کلفت و زمخت استفاده کنید:

بعد از اینکه موهایتان را شامپو زدید و حالت دهنده استفاده کردید. زمانی که هنوز نم دارند ، یک محصول کرمی از ریشه تا انتهای آن استعمال کنید وقتی که از این محصول استفاده میکنید به جای اینکه آن را به موهای خود مالش بدهید، آن را در دست های خود گرم کنید و بعد روی موی خود فشار دهید. سپس مو را دور انگشت خود دقیقا همانطور که می خواهید بپیچید تا حالت بگیرد.سپس بگذارید موهای شما خشک شودهمچنین می توانید از دستگاه برای این کار(خشک کردن مو) استفاده کنید آن را روی سرعت کم و گرمای بالا قرار دهید تا خشک شود ، البته بطور مستقیم نه بصورت مایل تا مانع از خراب شدن کوتیکول(لایه بیرونی مو) بشوید.

برای نرم کردن موهای خیلی فر بعد از استعمال کرم موهای خود را به چهار قسمت تقسیم کنید و هریک از مناطق را با سشوار خشک کنید از مدل برس هایی استفاده کنید که باعث کشیدگی بافت موهای شما می شوند.

10 . همیشه درکیف خود ابزار دم دستی داشته باشید:

محصولات کوچک و مناسب برای جاگرفتن در کیف هستند و میتوانند هروقت که شما خاستین دردسترس باشند.اگر موهای زمخت و فر دارید،یا بطور طبیعی فر هستند، یک لوسیون خشک کننده سریع به شما کمک می کند.از آنجایی که موهای فر به مقدار بسیار زیادی مرطوب کننده برای صاف شدن نیاز دارند، اگرهم موی خود را مستقیم خشک میکنید سرم مو هم گزینه ی خوب دیگریست که از ریشه تا پایان مو را آغشته کنید تا موج و فر موها را صاف کند.

11.اگر در باران گیر کردین و موهای شما پف کرده چکار کنیم :

از اسپری حالت دهنده مو استفاده کنید. مهم نیست که چقدر موهای خوبی دارید وقتی که بارون یا شرجی هوا به آن ها برسد،موی شما وز خواهد کرد.خوشبختانه محصولی با روغن های پنجگانه و خشک کنندگی سریع برای چنین مواقعی وجود داردکه موهای شما را به حالت اولیه ی خودش در می آورد.

12 . از لوسیون دست یا بدن برای صاف کردن وز استفاده کنید:

اگه انتهای موهای شما شبیه دم اسب پف دارند، آن ها را با اسپری مو نرم کنید.اما اگر پشت سر شما وز کرد، پیشنهاد می کنیم که مقداری لوسیون را توی دست گرم کنید آنها را بهم بمالید و به ارامی انگشتان خود را بین موها بمالید تا تمام سطح آن را بگیرد.

13 . اگرجنس موهای شما رام نشدنی و طوری است که بطور طبیعی وز است :

از سنجاق های زیر مویی برای پف نکردن روی سرتان استفاده کنید. یک اسپری موی مسافرتی با سایز کوچک در کیف خود داشته باشید. گاریسون در این مورد میگوید هرکاری که میکنید موی خودرابا سرم نرم نکنید چون ماندگار نیست.

14 . قبل از اینکه بیرون بروید مواد را به موهای خود بزنید:

پوست سر تعریق میکند و سدیم موجود در این عرق، مو را خشک و وز میکند بنابر این فکر خوبی است قبل از اینکه بیرون بروید یک تثبیت

کننده حالت مو به سر خود بزنید. استفان می گوید اگر بافت مو دارید و معمولا از روسری ابریشمی استفاده میکنید، موی خود را دور یک پارچه نخی بپیچید چرا که نخ رطوبت را جذب میکند و باعث می شود موی شما حالت بگیرد در عین حال از دم کردن موی سر زیر تعرق جلوگیری می شود.

15 . اگر موی شما خیلی فراست با روسری ابریشمی بخوابید:

استفان می گوید: برای اینکه مانع جذب رطوبت موی خود از بالشت نخی بشوید، آن را در یک روسری ابریشمی بپیچید تا رطوبتش حفظ شود.

منبع: مجله اینترنتی چراغ

نظرات کاربران