اصلی ترین و مهم ترین نشانه هایی که با مشاهده آن ها باید تست حاملگی بدهید

اصلی ترین و مهم ترین نشانه هایی که با مشاهده آن ها باید تست حاملگی بدهید

بسیاری از علائم اولیه بارداری می تواند غیر اختصاصی باشد و به راحتی به علل دیگر اشتباه گرفته شود. به همین دلیل ممکن است خانم ها در تشخیص اولیه بارداری دچار مشکل شوند. در این مقاله نشانه های اولیه را که باید در ارتباط با بارداری جدی گرفته شوند، بیان خواهیم کرد. در ادامه با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

مورد اول: بهم خوردن عادات ماهانه

اگر چه از دست رفتن عادات ماهانه و نامنظم شدن سیکل آن ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. شایع ترین دلیل برای انجام تست بارداری بهم خوردن عادات ماهانه است. بسیاری از آزمایشهای بارداری پس از یک دوره از دست رفته بسیار دقیق هستند، اما گاهی اوقات سطح هورمون ممکن است به اندازه کافی بالا نباشد تا نتیجه ی صحیحی از آن به دست بیاید.

اگر فردی پس از بهم خوردن عادات ماهانه تست حاملگی انجام دهدو جواب آن مثبت نباشید، باید پس از چند روز این تست را تکرار کند تا به نتیجه ی دقیق تری دست یابد.

تغییرات در سایز و رنگ پستان ها

متورم و زخمی شدن سینه ها در اوایل بارداری معمولاً رایج است. بعضی از افراد نیز در اوایل بارداری به تغییر نوک پستان ها و هم چنین متورم شدن و تیره تر شدن آن ها اشاره کرده اند.

خونریزی بسیار کم و اندک

بعضی از افراد به صورت ناچیز خونریزی می کنند که این خونریزی مربوط به مرحله القا است و زمانی رخ می دهد که جنین به دیواره رحم می چسبد. خونریزی در این مرحله بسیار کمتر و ناچیزتر از خونریزی در دوران قاعدگی است.

گرفتگی عضلات

گرفتگی عضلات معمولاً در زمان قاعدگی رایج است، اما بسیاری از افراد در اوایل کاشت جنین در رحم و مراحل اولیه بارداری دچار  گرفتگی عضلات نیز می شوند. فردی که در فواصل نزدیک به دوران قاعدگی خود در معرض گرفتگی های عضلانی قرار می گیرد، اما خونریزی آن شروع نمی شود یا دوران قاعدگی بسیار سبک تر از حد معمول خود را دارد، لازم است که حتماً تست حاملگی را انجام دهد.

داشتن حالت تهوع و استفراغ

بیماری صبحگاهی، تهوع و استفراغ همراه با بارداری، بین هفته های دوم و هفتم بارداری شروع می شود. تهوع تنها در صبح اتفاق نمی افتد – بسیاری از زنان در تمام روز و یا در شب احساس تهوع دارند. این احساس ناخوشایند، به ویژه زمانیکه با نشانه های دیگر همراه باشد را باید جدی گرفت و حتماً تست حاملگی انجام داد.

احساس خستگی و کوفتگی

در صورتیکه فرد دچار استرس یا کم خوابی نباشد، خستگی یکی از علائم رایج در بارداری زود هنگام است. خستگی در اوایل بارداری معمولا به دلیل تغییرات در هورمون پروژسترونرخ می دهد. در سه ماهه دوم بارداری،  معمولا خستگی کاهش می یابد و زنان باردار ممکن است از انرژی بیشتری برخوردار شوند.

تمایل/ تنفر از غذا ( اصطلاحا ویار):

ویار داشتن، گرایش غیر معمول و نگرانی های غذایی در سه ماهه اول بارداری بسیار شایع است، اگرچه گاهی اوقات، بعضی از خانم های باردار در کل دوران حاملگی ویار دارند. بعضی از خانم ها به مواد غیر غذایی مانند خاک یا یخ ویار دارند. در صورتی که خانمی به مواد غیرغذایی ویار داشته باشد، بهتر است با پزشک مشورت کند.

تغییر در عادات سرویس رفتن

علائم گوارشی در مراحل اولیه حاملگی عبارتند از:

  • یبوست
  • نفخ
  • گاز معده

بسیاری از خانم ها در دوران حاملگی با بالا رفتن اوره در خون به میزان بیشتری تمایل به دفع ادرار دارند.

عدم استفاده از وسایل ضدبارداری

در صورتیکه اخیراً فعالیت جنسی بیشتری داشته اید و به هردلیلی از وسایل ضدبارداری از جمله قرص ها و یا کاندوم استفاده نکرده باشید بهتر است برای اطمینان بیشتر تست بارداری انجام دهید.

 

منبع: medicalnewstoday

نظرات کاربران