آموزش طرز تهیه کیک تولد خانگی بسیار خوشمزه و خاص

آموزش طرز تهیه کیک تولد خانگی بسیار خوشمزه و خاص

اگر قصد دارید در خانه برای اعضای خانواده خود تولد بگیرید و مایلید تا در خانه یک کیک تولد تهیه کنید، در این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه یک کیک تولد ساده و بسیار خوشمزه را به شما آموزش دهیم، در ادامه با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

مواد لازم  برای تهیه کیک تولد

کیک اسفنجی ۴ نفره      ۱ عدد
موز                                 ۱ عدد
خامه فرم گرفته             ۵۰۰ گرم
مغز گردو                      ۲ قاشق غذاخوری
شربت پرتقال                ¼ لیوان
شکلات خرد شده         ۲ قاشق غذاخوری

دستور پخت

ابتدا کیک اسفنجی را از ارتفاع به سه قسمت مساوی تقسیم می کنیم و با کارد برش می زنیم. لایه زیرین را روی محلی که می خواهیم کیک را روی آن تزیین کنیم قرار می دهیم و یک سوم شربت پرتقال روی آن می ریزیم تا مرطوب شود.

در ادامه کمی خامه فرم گرفته روی سطح لایه زیرین کیک می زنیم و نیمی از مغز گردو و شکلات خرد شده را روی سطح کار پخش می کنیم. در ادامه موز را به صورت حلقه ای خرد می کنیم و نیمی از آنرا روی سطح کیک می چینیم.

در مرحله بعد لایه دوم کیک را با دقت روی لایه زیرین قرار می دهیم و به همان ترتیب قبل کمی شربت پرتقال ، خامه فرم گرفته ، مغز گردو ، شکلات خرد شده و موز حلقه شده روی سطح لایه دوم کیک قرار می دهیم.

در ادامه لایه آخر کیک را روی سطح کار قرار می دهیم و با شربت پرتقال آنرا کمی مرطوب می کنیم. پس از اینکار با لیستک یا کارد کل سطح کیک را با خامه می پوشانیم و آسترکشی می کنیم تا تمام قسمت های کیک با خامه پوشش داده شود.

حالا کیک ما به صورت ساده آماده است ، با سلیقه خود می توانیم آنرا با خامه ، میوه و … تزیین کنیم. برای یک تزیین ساده می توانید باقیمانده خامه را داخل یک قیف بریزید و روی سطح کیک را با گل های ریز و درشت تزیین کنید.

 

منبع: مجله اینترنتی چراغ

نظرات کاربران