بهترین راه کاهش کلسترول خون با مصرف سیر

بهترین راه کاهش کلسترول خون با مصرف سیر

در بین گیاهان موجود، سیر بیشترین تاثیرگذاری را بر روی کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون دارد. سیر تازه به میزان بالایی تأثیر بیشتری بر عملکرد تسویه چربی های اشباع شده در خون را دارد. همچنین گفته می شود، سیر تازه و خام نسبت به سیر پخته تأثیر بیشتری دارد. خواص سیر ترشی نیز نسبتاً با سیر خام برابر است.

مواد موجود در سیر

سیر یکی از بهترین سبزیجات از دسته ی پیازهاست که خواص بسیار شگفت انگیزی دارد، خواص سیر بقدری زیاد است که اکثر پزشکان مصرف روزانه آن را توصیه می کنند. باید بدانید که سیر سرشار از فولیک اسید، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم، پتاسیم و مقدار کمی روی و ویتامین های B2، B1 و B3 است که تمامی این مواد تاثیر بسزایی در سلامت و بهبود جسمانی انسان دارند.

مصرف روزانه سیر

بامصرف روزانه 2 حبه سیر از رسوب چربی و کلسترول در جداره سرخرگهاب قلب جلوگیری کیند، همچنین مصرف روزانه سیر باعث افزایش میزان کلسترول مثبت در خون(HDL) می شود؛ با وجود میزان متناسبی از کلسترول ثبت در سرخرگ ها، به صورت خودکار دیواره ی سرخرگ ها عاری از چربی خواهد شد که یکی از روش های پیشگیری از عارضه های قلبی است.  همچنین خوردن سیر تاثیر بسزایی در جلوگیری از سرطان روده دارد.

 

نظرات کاربران