معرفی ویژگی ها و قابلیت های دوربین گوشی ها Google Pixel و Google Pixel3

معرفی ویژگی ها و قابلیت های دوربین گوشی ها Google Pixel و Google Pixel3

گوشی های سری pixel گوگل در سال های 2016 و 2017 پایه های جدیدی در تکنولوژی دوربین گوشی های هوشمند ایجاد کردند؛ به همین دلیل انتظارات از گوشی Google Pixel 3 Duo بالاست.

کیفیت تصاویر تنها بخشی از نبرد است. اگر چه ویژگی ها جدید همچون differentiator، گوگل موارد دیگری را نیز رو کرده است.

ویژگی Top Shot

در حقیقت، ما قبلاً گوشی هایی را با حالت “best photo” دیده ایم (مانند گوشی های سامسونگ)؛ اساساً این گوشی ها پشت سرهم عکس برداری کرده و بهترین تصویر را پیشنهاد می دهند. ویژگی جدید Top Shot کمی متفاوت است و احتمالاً از Google Clips الهام گرفته است.

این حالت با ضربه زدن بر روی دکمه شاتر دوربین بهترین تصاویر را با درنظرگرفتن لبخند(با چشم باز) و چشم، فوکوس، یا حالت تار بودن تصاویر به شما پیشنهاد می دهد. طبق گفته گوگل، به منظور استفاده از این ویژگی، باید Motion را بر روی حالت روشن یا خودکار تنظیم کنید.

اگر شما این ویژگی را دوست ندارید می توانید به صورت دستی تصاویری با کیفیت HDR+ ثبت کنید و این عمل را با یک لمس شسته و رفته انجام دهید. به راحتی هرچه تمام تر تصاویر با جزئیات و کیفیت بالاتری ثبت کنید.

حالت Photobooth Mode

برای گوشی های اندروید، تشخیص چهره و لبخند چیزی جدیدی نیست، اما گوگل با استفاده از تکنولوژی Photobooth Mode درGoogle Pixel 3 چیزی فراتر از وظیفه ی خود را به اجرا گذاشته اند.

حالت Photobooth Mode را انتخاب کنید و دکمه ی آبی را فشار دهید دوربین به صورت خودکار حالت هایی که در آن ها لبخند و یا قیافه های خنده دار  است را عکاسی می کند. همچنین گوگل در این حالت میزان نور و روشنایی را نیز به خوبی درنظر می گیرد. همچنین اگر مایلید که با دست حالت Photobooth را انتخاب نکنید می توانید به صورت لفظی به دستیار گوگل گوشی خود دستور دهید تا این کار را برایتان انجام دهد.

ویژگی جدید Group Selfies

گوشی Google Pixel 3 Due دارای دوربین ثانویه، با زاویه دید باز و در اندازه 97 درجه ای است،که دوربین آن با دوربین های FOV با زاویه 75 درجه ای قابل مقایسه است. گوگل این دوربین را توسعه داده و آن را دوربین Group Selfie نامگذاری کرده، با استفاده از این دوربین و به دلیل قابلیت بالای آن دوستان شما دیگر از سلفی جا نمی مانند. از قابلیت ها دیگر این دوربین اصلاح کجی و حالت محدب (fish-eye) تصاویر است.

قابلیت Super Res Zoom

گوگل زوم دیجیتال این گوشی را با عنوان Super Res Zoom (زوم فرا کیفیت)بهبود بخشیده است. به آسانی بر روی اشیاء موردنظر زوم کنید، گوشی به صورت اتومات تصاویر را پشت سرهم ثبت میکند و با ترکیب آن ها بهترین تصویر را ارئه می کند.

حالت PlayGround (زمین بازی)

ظاهراً این روزها ویژگی واقعیت افزوده خواهان بسیار دارد و گوگل نیز با اضافه کردن این ویژگی این نیاز را برطرف کرده است، هرچند هنوز بسیار وقت لازم است تا به سطح مطلوب برسد. این حالت اساساً به شما اجازه می دهد تا کاراکترها AR-powered و استیکرهای بیشتری به صحنه فیلم خود اضافه کنید. همچنین گوگل تاییده کرده است که این ویژگی برای مدل های قدیمی Pixel به زودی در دسترس خواهد بود.

ویژگی دید در شب (Night Sight)

سری پیکسل گوگل به دلیل کیفیت بالای عکس برداری در نور کم بسیار مشهور است. اما گوگل به همین ویژگی اکتفا نکرده و حالت دید درشب را به Pixel 3 افزوده است. این حالت با استفاده از “تکنیک های پیشرفته هنر در عکاسی محاسباتی و AI” برای تولید عکس های با نور کم بهتر است. درحقیقت با توجه به گفته مسئول گوگل Liza Ma این حالت بهترین رنگ و مناسبترین رنگ را با توجه به محاسبات خود برای تصویر انتخاب می کند.

طبق گفته Liza Ma قرار است این ویژگی از ماه آینده فعال شود، وی همچنین گفته است که گوشی های قدیمی سری پیکسل از این ویژگی بهره مند خواهند شد.

حالت Motion Auto Focus

اگرچه گوشی های شرکت سونی خیلی وقت است از این ویژگی (فوکس اشیاء محرک) بهره مند هستند، گوگل کمی دیر متوجه این قضیه شده است، یا احتمالاً تا کنون ضرورتی بر وجود این ویژگی قائل نمی شده است. همانطور که انتظار می رفت با این ویژگی می توانید در هر دو دوربین عقب و جلو گوشی بر روی اشیاء در حال حرکت چه برای عکس و یا فیلم استفاده کنید.

منبع: androidauthority

نظرات کاربران