آموزش طرز تهیه شکلات انار، شکلاتی با طعم و بوی پاییزی

آموزش طرز تهیه شکلات انار، شکلاتی با طعم و بوی پاییزی

انار یکی از میوه های پاییزی بسیار خوشمزه و خاص است که برای بدن بسیار مفید است، شاید تا کنون رب انار مصرف کرده اید و یا حتی خودتان رب انار درست کرده اید، در این مطلب قصد داریم تا آموزش طرز تهیه شکلات انار، به پذیرایی هایتان طعم و بوی پاییزی بدهیم، در ادامه با بخش آشپزی و تغذیه چراغ همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه شکلات انار:

نشاسته ذرت                            1 قاشق سوپ خوری
شکر                                         250 گرم
آب انار                                      500 میلی لیتر
شکلات تلخ (بصورت خرد شده)     300 گرم
روغن مایع                               1 قاشق سوپ خوری

آموزش طرز تهیه شکلات انار

در مرحله اول ، قابلمه یا دیگ و ظرف خود را بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید؛ سپس آب انار را به همراه نشاسته ذرت و شکر در آن بریزید و مرتباً آن را هم زده تا غلیظ شده و اصطلاحاً خود را می گیرد.

در مرحله دوم ، مقدار 200 گرم از شکلات را به همراه روغن مایع در یک ظرف نسوز ریخته و بر روی حرارت بخار آب جوش بگذارید و قبل از ذوب شدن شکلات به صورت کامل؛ آن را از روی حرارت برداشته و هم بزنید تا شکلات کاملاً ذوب می شود

در مرحله سوم ،شکلات ذوب شده را در قالبهای شکلات ریخته و چند بار سطح قالب ها را بکوبید تا حبابهای هوا از بین برود. سپس قالب را برگردانید تا شکلات اضافی از آن خارج شود. به مدت ۳۰ دقیقه قالب را در دمای محیط قرار دهید تا اصطلاحاً شکلات ببندد. این کار را مجددا تکرار کنید (پر کردن قالب شکلات از شکلات ذوب شده و پاک کردن اضافات شکلات) تا دیواره قالب با لایه ضخیم تری از شکلات پوشیده شود.

پس از اینکه لایه دوم سرد شد، داخل کاسه های شکلات را تا لبه با سسی انار پر کنید و آن ها را به مدت ۲۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک شوند.

و در پایان پس از این مدت، قالب های شکلات را از یخچال خارج کنید. باقی مانده شکلات را به همان روش قبلی ذوب کنید و داخل قیف قنادی ریخته سپس روی سس انار بریزید و قالب های شکلات را به مدت ۳ ساعت در دمای محیط  قرار دهدی تا سفت شده و اصطلاحاً ببندد؛ سپس شکلاتها را می توانید از قالب خارج کنید و میل فرمایید.

نوش جان

 

نظرات کاربران