سلامت و بهبود وضعیت پوست با تهیه ماسک های خانگی از تخم مرغ

سلامت و بهبود وضعیت پوست با تهیه ماسک های خانگی از تخم مرغ

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به سلامت پوست خود بسیار اهمیت می دهید و برای آن هزینه می کنید اما احساس می کنید ماسک های پوست شیمیایی هیچ تاثیر بر سلامت پوست شما ندارند و فقط هزینه های اظافی بر شما تحمیل می کنند و به دنبال راهی بهتر می گردید تا از پوست خود بهتر مراقبت کنید این مطلب برای شما نوشته شده است، در این مقاله طرز تهیه چند ماسک خانگی با استفاده از تخم مرغ که یک ماده عالی برای سلامت پوست شما است ارائه شده است. در ادامه با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

سفیده ی تخم مرغ ماسکی طبیعی برای پوست

ابتدا سفیده ی یک تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید، صورت خود را با یک دستمال مرطوب پاک کرده و سپس با مقداری از پنبه در حد یک توپی سفیده ی تخم مرغ را مستقیماً بر روی صورت خود قرار داده و پخش کنید. 10 دقیقه الی یک ربع صبر کنید تا سفیده تخم مرغ بر روی صورتتان خشک شود سپس آن را با آب شستشو دهید. با استفاده مکرر از این ماست رگ ها خونی در صورت شما جریان بهتری خواهند داشت و همچنین این ماسک پوست صورت شما را سفت خواهد کرد.

زرده تخم مرغ  ماسکی طبیعی برای پوست های خشک

برای تهیه ماسک زرده تخم مرغ ابتدا آن را از سفیده ی تخم مرغ جدا کنید، زرده تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری از عسل به خوبی هم زده و مخلوط کنید، سپس صورتتان را با یک دستمال مرطوب پاک کنید و ماسک تهیه شده را  با استفاده از یک توپی پنبه بر روی صورتتان قرار دهید. پس از 10 دقیقه الی یک ربع صورت خود را با آب شستشو دهید، بهتر است از آب سرد استفاده کنید. این ماسک تاثیر بسزایی در مرطوب کردن پوست خشک صورت شما خواهد داشت.

ماسک سفید تخم مرغ مخصوص پوست های چرب

برای اینکار سفیده تخم مرغ را با مقداری از خاک رس قهوهی به خوبی هم زده و مخلوط کنید، این کار را زمانی ادامه دهید که محلول به دست آمده یکنواخت و یکدست شود. ماسک تهیه شده را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید تا خشک شود، سپس آن را شسته و تمیز کنید، این ماسک میزان ترشحات چربی صورت را کنترل کرده و به رفع مشکلات پوستی در پوست های چرب کمک می کند.

ماسک سفیده تخم مرغ به همراه هویج و شیر برای جلوگیری از پیری پوست

برای تهیه این ماسک ابتدا سفیده تخم مرغ و شیر را با مقداری کمی از هویج رنده شده به خوبی هم زده و مخلوط کنید. صورت خود را با یک دستمال مرطوب تمیز کرده و ماسک تهیه شده را بر روی آن قرار دهید، پس از یک ربع الی 20 دقیقه ماسک تهیه شده را شستشو دهید. این کار را در هفته به مدت 3 بار انجام دهید، این ماسک به میزان بالایی از پیری چوست شما جلوگیری می کند.

ماسک سفیده تخم مرغ با لیمو برای داشتن پوستی درخشان

برای تهیه این ماسک مقداری یک پیمانه کوچک آرد نخودچی را با سفیده یک تخم مرغ مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا خمیر یکدستی به دست آید، سپس چند قطره لیمو به آن بیفزایید. سپس پوست خود را با یک دستمال مرطوب تمیز کرده و محلول بدست آمده را بر روی پوست خود به مدت 20 دقیقه قرار دهید، پس از این مدت ماسک را شسته و صورت خود را تمیز کنید.

منبع: مجله اینترنتی چراغ

نظرات کاربران