چگونه در زمینه کاری خود پیشرفت کنم؟ / چند پیشنهاد ساده

چگونه در زمینه کاری خود پیشرفت کنم؟ / چند پیشنهاد ساده

پیشرفت در زمینه کاری می تواند یکی از دغدغه های هر فردی باشد، قطعاً داشتن عملکردی مناسب و درخور موقعیت شغلی شما می تواند در چند و چون و میزان پیشرفت در کار متفاوت باشد، در ادامه چند پیشنهاد ساده برای پیشرفت در زمینه کاری و شغلی ارائه شده است.

 

سعی کنید فردی خلاق و صاحب فکر باشید

معمولاً در شرکت های امروزی افرادی گزینش می شوند که قادر به ریسک کردن در زمینه کاری هستند. این افراد برای انجام پروژه های جدید از خلاقیت و نوآوری استفاده می کنند. این افراد با فکر و خلاقیت خود سعی می کنند راهکارهای مناسبی برای گذار از مشکلات و رفع آنها ارائه دهند.

سعی کنید میزان و کیفیت عملکرد خود را بسنجید

سعی کنید هر هفته یا هر ماه با توجه به زمینه کاری خود عملکرد خود را بسنجید و بیطرفانه به خود امتیاز بدهید، می توانید برای انجام این کار یک فرم تهیه کرده و بر اساس آن به عملکردهای خود امتیاز دهید و در صورت مطلوب نبودن عملکردتان، استراتژی خود را تغییر دهید.

سعی کنید همزمان با کار در زمینه کاری خود چیزهای تازه بیاموزید

اینکه در دانشگاه کدام درس ها را با نمرات عالی و یا چه پایین پاس کرده اید در زمینه ی حرفه ای و شغلی شما اهمیتی ندارد، آنچه اهمیت دارد، اینست که جدیدترین مسائل مربوط به شغل خود را بیاموزید و سعی کنید از لحاظ علمی به روز باشید.

پیش بینی نیازها

برای ارتقای شغلی باید از نیاز مدیر و شرکت آگاه باشید. در این صورت یک گام از مدیر جلوتر هستید و می توانید قبل از اینکه از شما خواسته و تقاضایی داشته باشند، عملکرد مثبت از خود نشان دهید.

در برقراری ارتباط خوب عمل کنید

برقراری ارتباط برای هر کارمند و سازمانی کلید موفقیت است. برای اینکه بتوانید ارتباط بهتری با مدیران خود داشته باشید سعی کنید در عین انجام وظیفه گاهاً با ارائه گزارش های دقیق تر و گاهاً ایجاد یک صمیمیت کاری-دوستانه با آن/آن ها ارتباط خوبی برقرار کنید.

هدفمند باشید

شما برای گرفتن حقوق یا شاغل بودن صرف در این شرکت استخدام نشده اید، بلکه برای محقق ساختن اهداف شرکت این جا هستید. بنابراین باید همیشه میزان تاثیر پذیری شرکت و اهدافش را از عملکرد خود در نظر بگیرید و در راستای اهداف گام بردارید.

عملگرا باشید و کمتر حرف بزنید

فراموش نکنید ارزش عمل کردن از حرف زدن بیشتر است. به جای حرف زدن های طولانی، عمل خوبی از خود در محیط کار به نمایش بگذارید.

اعتماد دیگران را جلب کنید

برای موفقیت هنگام پذیرش شغل به جلب اعتماد دیگران نیاز دارید. اینطور در نظر بگیرید که با جلب اعتماد رئیس، نگرانی های او درباره شما کمتر می گردد و می تواند فرصت بیشتری را برای کارهای خودش در نظر بگیرد. به مهلت های تعیین شده برای کار پایبند باشید و به حرف هایتان عمل کنید. تعهدات شرکت و اخلاقی خود را به هیچ عنوان زیر پا نگذارید.

راه حل های مناسب و قابل انجام ارائه کنید

شما باید در این مکان حل کننده مشکلات باشید. مخصوصاً اگر این اختیار در فضای شرکت برای شما وجود دارد. در غیر این صورت می توانید به رئیس خود راه حل پیشنهاد دهید و برای مشکل تلاش کنید.

برای مجموعه خود دلسوز باشید

از اوضاع کاری و درآمد خود گله مند نباشید و این موضوع را درک کنید که همه در حال حاضر به اندازه شما در شرکت کار می کنند و زحمت می کشند. مهربان باشید و مدیر و همکارانتان را به لبخند گرم و صمیمی مهمان کنید.

 

نظرات کاربران