راهکارهایی برای افزایش طول عمر پاوربانک

راهکارهایی برای افزایش طول عمر پاوربانک

خرید و انتخاب بهترین پاوربانک ها ممکن است کار دشواری نباشد و به آسانی با پرداخت هزینه ی بیشتر یک پاوربانک درجه یک خریداری کنید، اما قطعاً خرید یک پاوربانک با هزینه گزاف شاید بهترین گزینه ی پیش روی شما نباشد. استفاده ی درست و بهینه از وسائل و تجهیزات شرط اصلی برای افزایش طول عمر آن ها است و مطمئناً پاوربانک ها از این اصل کلی استثناء نیستند. در این مقاله چند پیشنهاد برای استفاده اصولی و صحیح از پاوربانک ها ارئه شده است. در ادامه با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

پاوربانک ها برچند دسته تقسیم می شوند

پاوربانک ها اصولاً دو نوع باطری دارند که یا لیتیوم پلیمری هستند یا لیتیوم یونی، باتری‌های لیتیوم یونی نوعی از باتری‌های قابل شارژ هستند که از جنس لیتیوم یون ساخته شده‌اند در حالی که باتری‌های لیتیوم پلیمری در کیسه‌ای نرم قرار می‌گیرند که باعث می‌شود سبک‌تر از باتری‌های لیتیوم یونی باشند. باطری های لیتیوم یونی در مقایسه با باطری های لیتیوم پلیمریارزان تر هستند. باطری های لیتیوم پلیمری هم از لحاظ ظرفیت و هم از لحاظ کیفیت و طول عمر نسبت به باطری های لیتیوم پلیمری بهتر هستند.

مواردی که باید پس از خرید پاوربانک ها رعایت کنید

استفاده مرتب از پاوربانک

اگر برای یک مدت طولانی پاوربانک خود را شارژ نکنید ممکن است باطری آن از کار بیفتد و یا اصطلاحاً باطری آن بخوابد. این نکته به این معنی است که اگر شما از آن به صورت مرتب استفاده نکنید ممکن است مجبور شوید باطری آن را تعویض کنید؛ قطعاً اگر باطری آن را تعویض کنید ممکن است دیگر کارایی اولیه خود را از دست بدهد، پس اگر با پاوربانک خود برای مدتی کار ندارید سعی کنید هرماه حداقل یکبار آن را شارژ کنید و شارژ آن را خالی کنید، این کار باعث می شود که باطری پاوربانک شما در شرایط مطلوب خود باقی بماند و کارایی خود را از دست ندهد.

 دمای مناسب

شاید برایتان کمی جالب باشد و پیش خود فکر کنید که دما چه ربطی به پاوربانک دارد؟! اما جالب است بدانید که رطوبت و دمای کم باعث می شود کیفیت باطری پاوربانک شما کاهش یابد و به صورت منفی بر روی پاوربانک شما تاثیر بگذارد. پاوربانک‌ها در دمای معمولی یا خنثی بهتر عمل می‌کنند؛ بهتر است پاوربانک ها را در دمای بالای 25 درجه و در جای مناسب و بدون رطوبت کم نگهداری کنید.

انتخاب پاوربانک متناسب با وسایل برقی

برای شارژ کردن گوشی های موبایل  نیاز به جریان های ورودی متفاوتی است. در نتیجه، بهتر است که متناسب با دستگاهی که قرار است از طریق پاوربانک تغذیه شود پاوربانک خود را خریداری کنیم. البته این مسائل تنها برخی از مراحل برای نگه داری از پاور بانک است که پس از انتخاب  پاور باید به آن ها توجه کنیم در غیر این صورت ممکن است با وجود پرداخت هزینه های بالا نیازهای ما را رفع نکند و عملکرد مطلوب و مناسبی از پاوربانک خود دریافت نکنیم.
نظرات کاربران