خطرناک ترین پله های جهان کجا هستند؟

خطرناک ترین پله های جهان کجا هستند؟

انسان ها برحسب نیاز خود برای دسترسی به ارتفاعات پله ها را اختراع کردند، بعضی از این پله ها نرده دارند، برخی دیگر بر روی صخره های عظیم کوه ها ایجاد شده اند و برخی دیگر ممکن است تنها به اندازه یک پای انسان ساخته شده اند، ویژگی مشترک همه این پله ها خطرناک بودن آن هاست. در نقاط مختلف جهان این نوع پله ها یافت می شوند، در ادامه تعدادی از خطرناک ترین پله های جهان به همراه تصاویر آنها گردآوری شده است.

1.کوه کالاوانتین دورک در کشور هندوستان

پله های کوه کالاوانتین در هندوستان یکی از خطرناک ترین پله های دنیا هستند، این پله ها به صورت ناهماهنگ در صخره های این کوه ایجاد شده اند. برای بالارفتن از پله های این کوه که هیچ گونه نرده ای ندارند باید تجهیزات لازم صخره نوردی را به همراه داشته باشید، زمان لازم برای بالارفتن در حدود سه ساعت است و برای پایین آمدن از آن باید وقت بیشتری بگذارید، زیرا این پله ها مرطوب هستند و به آسانی نمیتوان از آن ها پایین آمد.

2.پله های صخره ال پنون در کشور کلمبیا

این پله ها که حالت زیگزاگی دارند دو لبه صخره ال پنون را به همدیگر متصل کرده است، با استفاده از این پله ها میتوان به قله ی ال پنون صعود کرد، بنابر اعتقاد مردم کلمبیا این مکان در زمان وقوع آخرالزمان جای مناسبی برای درامان ماندن است.3.پله های دروازه بهشت در کشور چین

این سوراخ بزرگ قوس مانند که همچون روزنه ی بزرگی به سوی آسمان است در سال 236 میلادی در اثر زلزله ای در صخره ی عظیم کوه تیامین در چین به وجود آمده است. بنابر اعتقاد و باور مردم چین کسانی که بتوانند از 999 پله این کوه عبور کنند می توانند آسمان را لمس کرده و به رستگاری ابدی برسند.


4.پله های هایکو در هاوایی

هاوایی یکی از مناطق معروف در زمینه توریسم در آمریکای جنوبی است. در منطقه هایکو پله های وجود دارد که در سال 1942 توسط سربازان ارتش برای نصب دکل های مخابراتی ساخته شده و تاکنون به یادگار مانده است. عبور از این پله ها ممنوع است و عبور از آن به دلیل خطر احتمالی ممنوع و شامل جریمه می شود.


5.پله های مارپیچی کوه تایهانگ در کشور چین

این پله های مارپیج به ارتفاع 90 متر و برای بالارفتن و رسیدن به قلوه کوه تایهانگ ایجاد شده است. برای عبور و بالارفتن از این پله ها باید رضایت نامه کتبی به همراه داشته باشید، همچنین عبور از این پله ها برای افراد بالای سنین 60 سال ممنوع است.


6. پله های جاده بهشت در کشور چین

جاده ی بهشت مجموعه ای از پله هایی است که به قله کوه Hua می رسند. این مکان قبلاً یکی از مکان های مقدس تائوئیسم بود که زائران این مذهب اجازه داشتند به آن صعود کنند، در سال های اخیر این مسیر برای توریست ها نیز آزاد شده است. این پله ها در داخل سنگ ها حک شده اند و دارای نرده های آهنین هستند. قسمتی از این پله ها با جاده های چوبی باریکی به هم وصل می شوند و در نهایت مسافران این جاده به یک قهوه خانه دنج در قله کوهستان می رسند.

نظرات کاربران