چند راهکار برای از بین بردن بوی بد ماشین

چند راهکار برای از بین بردن بوی بد ماشین

شکل گیری بوی نامطبوع در فضای داخل ماشین ها ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود، بوی سیگار، غذای مانده، ریخته شدن مایعات و قرارگرفتن ماشین در جلوی نور آفتاب باعث میشود به مرور  بوی بد داخل فضای ماشین را فرابگیرد، در ادامه چند راهکار و روش برای از بین بردن بوی بد ماشین ارائه شده است.

مرحله اول

قبل از انجام هرکاری و در ابتدا زباله های زیر صندلی ها، جیب های پشت صندلی، داشبورد، صندوق عقب و جاسیگاری خودرو را تخلیه کنید. برای انجام بهتر اینکار می توانید از جاروبرقی نیز استفاده کنید.

مرحله دوم

داخل ماشین را با یک دستمال نم دار یا دستمال های جادویی موجود پاک کنید. برای تمیزکردن کفپوش ها یا آن ها را با آب و کف بشویید یا با جاروی برقی آن ها را تمیزکنید، پیشنهاد میکنیم بشویید. برای پاک کردن و تمیز کردن داشبور و چرم روکش صندلی ها از واکس و اسپری مخصوص استفاده کنید.

مرحله سوم

برای ازبین بردن بوی نم و رطوبت در داخل ماشین ، مقداری جوش شیرین را بر روی محل مایعات ریخته شده بریزید و تا 3-4 روز صبر کنید سپس آن را با یک دستمال تمیز کنید.

مرحله چهارم

برای ازبین بردن بوی نامطبوع می توانید از ترکیب سرکه و آب با نسبا 4 به یک استفاده کنید، برای اینکار باید آب و سرکه را باهم مخلوط کنید و محلول تهیه شده رابه داخل ماشین اسپری کنید. بهتر است محلول اسپری شده سه تا چهار ساعت درداخل ماشین باقی بماندو پس از آن با دستمال سطوح اسپری شده را تمیز کنید.

پیشنهادات دیگر

برای ازبین بردن بوی نامطبوع در داخل ماشین، میتوانید مقادیری از دانه های خرد نشده قهوه را در داخل ماشین همواره به همراه داشته باشید، قهوه به خودی خود باعث از بین برد بو می شود. همچنین می توانید از پوشتمرکبات همچون نارنگی و پرتقال برای خوشبو کردن داخل ماشین نیز استفاده کنید.

منبع: مجله اینترنتی چراغ

نظرات کاربران