چند راهکار ساده و عملی برای ازبین بردن سیاهی دور چشم

چند راهکار ساده و عملی برای ازبین بردن سیاهی دور چشم

سیاهی دور چشم تجربه ای ناخوشایند است که ممکن است در اثر بیخوابی، کم خوابی و یا خستگی و یا حتی بی دلیل اتفاق بیفتد، سیاهی دور چشم طبیعتاً تجربه ای ناراحت کننده است، به همین دلیل برای از بین بردن حلقه های سیاه دورچشم دست به دامان پودرها و مواد آرایشی شیمیایی می شویم که گاهاً نتیجه مطلوب را حاصل نمیکنند، در ادامه قصد داریم چند راهکار ساده و عملی و تأثیرگذار برای از بین بردن حلقه های سیاه دور چشم ارائه کنیم، پس در ادامه با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

استفاده از روغن بادام

حلقه های سیاه دورچشم را با استفاده از روغن بادام می توانید از بین ببرید، برای اینکار هرشب قبل از خواب پوست حساس اطراف چشم را با روغن بادام ماساژ دهید و بهنگام بیدار شدن از خواب با صابون بشویید، تکرار این کار در بلند مدت حلقه سیاه دور چشم را محو میکند.

استفاده از خیار

خیار به خودی خود به دلیل وجود آب زیاد یک تسکین دهنده طبیعی برای پوست است، برای ازبین بردن حلقه سیاه دور چسم، یک خیار را به صورت حلقه حلقه برش دهید و برای مدت نیم ساعت در داخل یک یخچال قرار دهید تا به خوبی سرد شود، پس از این مدت حلقه های خیار را از یخچال خارج کنید و آن را بر روی اطراف چشم خود قرار دهید و سپس صورت خود را با آب سرد بشویید، با ادامه این کار در بلند مدت سیاهی دور چشم شما به کلی محو خواهد شد.

گوجه فرنگی، یک تسکین دهنده شگفت انگیز!

شاید کمی عجیب بنظر برسد! اما گوجه فرنگی یک میوه (اگر بشه میوه حسابش کرد!) اعجاب انگیز است، مقداری از آب گوجه فرنگی را با مقداری از آب لیمو باهم مخلوط کنید و اطراف چشم خود را با آن بپوشانید، این محلول بایستی به مدت 10 دقیقه بر روی پوست شما بماند، سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.

استفاده از سیب زمینی رنده شده

در سیب زمینی موادی همچون آنزیم ها، نشاسته و ویتامین C موجود است، این مواد عوامل تسکین دهنده و درخان کننده پوست هستند، برای از بین بردن حلقه سیاه دور چشم با سیب زمین، یک سیب زمینی خام را رنده کنید و آب آن راخارج کنید، سیب زمینی ها را به شکل توپی های کوچک درآورده و به مدت 10 دقیقه بر روی حلقه های سیاه دور چشمتان بگذارید و سپس با آب سرد بشویید، این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید.

منبع: چراغ

نظرات کاربران