طرز تهیه سالاد انار و کلم قرمز، بسیار خاص و خوشمزه

طرز تهیه سالاد انار و کلم قرمز، بسیار خاص و خوشمزه

این روزها فصل پاییز است و فصل انارهای یاقوتی رنگ و خوشمزه، در فصل پاییز با افزایش محصولات انار، تمایل مردم نیز به تهیه رب انار و فرآورده ها و غذاهای با طعم انار و با استفاده از انار بیشتر می شود، در این مطلب قصد داریم یک سالاد انار با کلم قرمز که بسیار خوشمزه است را آموزش دهیم، مواد لازم برای تهیه این سالاد برای 4 نفر کافی است. پس در ادامه با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه سالاد انار

انار      ۲ عدد
کلم قرمز      ۵۰۰ گرم
سس مایونز      به مقدار دلخواه
گردو      به مقدار دلخواه
گل پر      به میزان لازم
فلفل سیاه      به میزان لازم
نمک      به میزان لازم

دستور تهیه و آماده سازی سالاد انار

برای تهیه سالاد انار باید در ابتدا کلم های قرمز را به صورت رشته رشته و بسیار باریک خرد کنیم، پس از آماده سازی کلم ها، دانه های انار را از انارها خارج کرده و هردور ا در یک ظرف قرار می دهیم.

در ادامه باید سس سالاد را تهیه کنیم، برای این کار می توانیم از سس مایونز به تنهایی استفاده کنیم یا اینکه سس مایونز را با مقداری ماست میکس کنیم تا سس رقیق تری داشته باشیم. حالا نمک ، فلفل سیاه و گل پر را در سس می ریزیم و خوب مواد را مخلوط می کنیم.

پس از انجام مراحل بالا

در این مرحله سس را داخل ظرف سالاد می ریزیم و مواد را خوب مخلوط می کنیم به طوری که تمام مواد سالاد آغشته به سس شوند. در پایان گردوها را نیز به سالاد اضافه می کنیم و سالاد را برای اینکه موادش خوب طعم بگیریند چند ساعت در یخچال قرار می دهیم.

سالاد شما اماده است و می توانید میل کنید.

 

منبع: مجله اینترنتی چراغ

نظرات کاربران