آموزش طرز تهیه کره بادام زمینی در خانه

آموزش طرز تهیه کره بادام زمینی در خانگی

کره ی بادام زمینی یکی از انواع کره ها و در واقع نوعی خمیر است که بسیار مقوی، و در عین حال خوشمزه است که طرفداران زیادی دارد. کره بادام زمینی از بادام زمینی های خام و یا بادام زمینی بوداده تهیه می شود. در ادامه این مطلب نحوه ی تهیه کره ی بادام زمینی در خانه آموزش داده می شود.

مواد لازم برای تهیه کره بادام زمینی ساده با عسل

بادام زمینی خام – 2 فنجان
نمک – 1/2 قاشق چای خوری
شکر یا عسل (به دلخواه) – 1 قاشق غذا خوری
روغن بادام زمینی یا هر روغن دیگری (به دلخواه) – 2 قاشق غذا خوری

طرز تهیه

می توانید کره بادام زمینی را با بادام زمینی خام درست کنید اما اگر دوست دارید می توانید بادام زمینی های خام را در فر به مدت 10 دقیقه در دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتیگراد) بو بدهید.

حالا بادام زمینی ها را در یک غذاساز بریزید و خوب هم بزنید تا خرد شوند، هر دو دقیقه یکبار دستگاه غذاساز را خاموش کنید و بادام زمینی هایی که به اطراف دستگاه چسبیده اند را جمع کنید. در این مرحله اگر دوست دارید می توانید 2 قاشق غذا خوری روغن بادام زمینی را به مواد اضافه کنید.

وقتی که بادام زمینی ها له شدند و مواد نرم شد نمک و در صورت دلخواه شکر یا عسل را به آن اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا یکدست و صاف شود.

حالا اگر دوست دارید مقداری بادام زمینی خرد شده بوداده به کره بادام زمینی اضافه کنید، کره بادام زمینی شما آماده است، آن را در یک ظرف شیشه ای بریزید و در یخچال بگذارید، کره بادام زمینی می تواند برای چند هفته در یخچال نگهداری شود.

 

نوش جان

نظرات کاربران
  1. awliii mrc