راهنمای ست رنگ لباس، کدام رنگ ها را با هم ست کنیم

آموزش ست کردن رنگ لباس ها

بسیاری از افراد وجود دارند که در زمان پوشیدن لباس هایشان دغده های زیادی در مورد ست کردن رنگ لباس هایشان دارند، شاید شما نیز جزو افرادی باشید که ست کردن رنگ لباس هایتان با هم دیگر همیشه جای سوال باشد؟! پس با مجله اینترنتی چراغ در ادامه این مطلب همراه باشید.

آموزش ست کردن رنگ ها :

برای ست رنگ لباس ابتدا باید رنگ ها را به خوبی بشناسید . اینکه هر رنگ چه نامی دارد و اینکه در گروه رنگ های گرم یا سرد است.

نگ ها ۳ دسته اند : رنگ های گرم ، رنگ های سرد و رنگ های خنثی

رنگ های مشکی – سفید -خاکستری و قهوه ای، رنگ های خنثی نام دارند به این معنی که با هر رنگ و ترکیبی می توانید آنها را ست کرده و استفاده کنید ، این  رنگ ها در کنار هر رنگ گرم و یا سردی که قرار گیرند همخوانی خودشان را دارند .

رنگ های گرم و سرد کدامند؟

رنگ های بنفش تیره و زرد و تمام رنگ هایی که بین این دو رنگ قرار می گیرند از دسته رنگ های گرم به شمار می آیند . مثال تصویر زیر :

یشنهاد میکنیم در فصول سرد سال از رنگ های گرم استفاده کنید، اینکار علاوه بر جذابیت بیشتر ، حس گرمی را به شما منتقل می کند .

رنگ های سرد کدامند؟

رنگ های بنفش روشن و سبز روشن و  هر رنجی از رنگ ها که بین این دو رنگ قرار می گیرند جزء رنگ های سرد به شمار می آیند .مثال تصویر زیر:

ست رنگ لباس:

برای ست کردن رنگ لباس هایتان باید اصولی را مد نظر داشته باشید .

۱- رنگ های گرم و سرد با رنگ های گرم و سردی که در چرخه رنگ کنار یکدیگر قرار گرفتهاند در ترکیب با هم همخوانی دارند ، اما چندان زیبایی به یکدیگر نمی بخشند چرا که نور یکدیگر را خنثی می کنند .

۲- به رنگ های گرم و سردی که در چرخه رنگ روبه روی یکدیگر قرار می گیرند رنگ های مکمل و یا کنتراست مکمل گفته می شود . این بدین معنی است که با یکدیگر کاملا همخوانی دارند .این رنگ ها در کنار یکدیگر جلوه بیشتری پیدا می کنند (برای این منظور شما می توانید تصویری را تهیه کنید که در ادامه آموش خواهیم داد).

۳- لباس هایی که ترکیب چند رنگی دارند و به تنهایی از چند رنگ تشکیل شده اند را باید با یکی از رنگ های به کار رفته در آن ست کنید و آن هم رنگیست که بیشتر از بقیه در لباس به کار رفته است.

۴- پارچه ها و لباس هایی که طرح دار هستند را نباید برای ست کردن استفاده کنید . طراحان این مدل ست کردن را توصیه نمی کنند ، به عنوان مثال یک پارچه گل دار در کنار یک پارچه خال خالی و یا راه راه جلوه زیبایی نخواهد داشت.

چیزی شبیه به این گردونه ی رنگ ها را برای خود تهیه کنید:

یک عدد از این گردونه های رنگ را تهیه کنید و چیزی شبیه عقربه های ساعت که در حالت معمول زرد – قرمز – آبی را نشان می دهد به آن وصل کنید . با چرخاندن این عقربه ها شما می توانید بفهمید که برای مثال رنگ بنفش با چه رنگ دیگری همخوانی دارد. در واقع این کار دستی به شما نشان می دهد که رنگ مکمل یک رنگ دیگر چیست.

چند نمونه از ست رنگ لباس را در ادامه ببینیم:

ست کردن رنگ آبی و قرمز

ست کردن رنگ آبی و زرد

ست کردن قرمز و زرد

ست کردن صورتی و طوسی

نظرات کاربران