10 شهر امن جهان در سال 2018

10 شهر امن جهان در سال 2018

بر اساس تحقیقاتی که در پایگاه الکترونیکی دیلی میل منتشر شده است، در سال 2018 بر اساس اطلاعات پایگاه داده ی نامبیو 50 شهر امن جهان لیست شده است که در ادامه 10 شهر امن جهان در سال 2018 که در اول لیست قرار دارند آماده شده است.10 شهر امن جهان

پایگاه داده نامبیو یکی از مراجع اصلی پایگاه های نظرسنجی برای زیرنظرگرفتن شرایط زندگی در نقاط مختلف جهان است.

رده بندی 10 شهر امن جهان

1.ابوظبی- امارات متحده عربی

ابوظبی امن ترین شهر جهان است، جمعیت این شهر در حدود 1 میلیون نفر است و این در حالیست که تنها 420هزار نفر از جمعیت یک میلیونی این شهر از اهالی امارت متحده عربی هستند. علاوه بر اینکه این شهر یکی از امن ترین شهرهای جهان است، یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان نیز بشمار میرود.

ابوظبی

2. دوحه- قطر

اگر چه در چند سال اخیر روابط سیاسی کشور قطر با همسایه های آن چندان مناسب و نیک نبوده با این وجود دوحه دومین شهر آرام در جهان است. دوحه دومین شهر آرام جهان است و گردشگران از گردش در این شهر رضایت کاملی دارند.

دوحه

3. اوساکا- ژاپن

سال گذشته اوساکا در رده ی 14 مین شهر امن جهان قرار داشت، اما امسال جایگاه آن به سومین شهر امن جهان تغییر یافته است. یکی از دلایل جهش بالای جایگاه آن، اهمیت دادن مسئولین شهری به مکان های بیشتر گردشگری و بار و کلاب های شبانه در این شهر است.

اوساکا- ژاپن

4.کِبِک- کانادا

کِبِک یکی از شهر های زیبا و رمانتیک در کشور کاناداست. این شهر پر از مکان های دیدنی است که توسط سازمان یونسکو ثبت شده است. علاوه بر زیبایی فراوان این شهر، کبک یکی از امن ترین شهرهای جهان است.

کبک

5. اربیل- کردستان عراق

متاسفانه شرایط بد کشور عراق، وجود جنگ های متعدد با داعش و مسائل و مشکلات اقتصادی و سیاسی در کشور عراق، باعث شده است تا نام اربیل در جهان کمتر شناخته شود. بر اساس جدیدترین تحقیقات، شهر اربیل یکی از امن ترین شهرهای جهان است. اما باید این مسئله را مد نظر قرار داد که شهر اربیل پایتخت حکومت اقلیم کردستان-عراق است و مناسبات زیادی با کشورهای جهان دارد، حضور نیروهای نظامی محلی به نام پیشمرگ ها که اولین غالبان جنگ با داعش بودند باعث شد تا جهانیان با دانستن این واقعیت که کردستان عراق امن است به این شهر سفر کنند.

اربیل

6.سنگاپور

در حقیقت سنگاپور یک شهر ایالت است که با داشتن شرایط مناسب تجاری در چند دهه اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این شهر در شرق آسیا با تاثیراتی از چین و کره جنوبی بسیار پیشرفت کرده است.

سنگاپور

7.باسِل، کشور سوئیس

باسل مرکز ایالت Dreiländereck یا شهر سه کنج سوئیس، یکی از زیباترین شهرهای کشور سوئیس است که با دو کشور فرانسه و آلمان هم مرز است. در این شهر چند جین موزه واقع شده است، در این شهر همواره چندین فستیوال و نمیاشگاه و جشنواره برگزا می شود.

باسل

8.توکیو- ژاپن

توکیو شهری با 500 سال قدمت و پایتخت ژاپن است. توکیو شهری بزرگ با چندین ناحیه متفاوت است که هرکدام ویژگی خاص و منحصر بفرد خود است. یکی از ویژگی های این شهر شرایط خوب زندگی شبانه در این شهر و بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته و فوق العاده در این شهر است.

توکیو

9. دوبی- امارت متحده عربی

دبی یکی از شناخته شده ترین شهرهای جهان است. وجود بازارهای بزرگ، امکانات رفاهی فراوان و امنیت بسیار بالای این شهر ئ همچنین بهره گیری از تکنولوژی این شهر بیابانی را به یک شهر مدرن و قابل زیست تبدیل کرده است. یکی از مهمترین بناهای این شهر برج هزار طبقه خلیفه است.

دوبی

10. مونیخ- آلمان

مونیخ، شهر پیشرو در تکنولوژی و فناوری و یکی از مراکز اصلی کارخانه ها و شرکت های تجاری و صنعتی جهان است. قطعاً اگر قرار باشد برای یک سال در آلمان بمانید، مونیخ بهترین مکان توقف و زیست در این کشور خواهد بود. از امکانات خوب این شهر میتوان به موزه ها اشاره کرد که حتی از بهترین موزه های برلین(پایتخت آلمان) نیز بهتر است.

مونیخ

 

یکی از نکات جالب توجه در این لیست، شهر اربیل در کردستان عراق است که با وجود شرایط سخت ، پنجمین شهر امن در جهان است!

امیدست کشور ما نیز در این لیست جای بگیرد.

 

منبع: Dailymeal

نظرات کاربران