شینید اوکانر مسلمان شد+بیوگرافی شینید اوکانر

شینید اوکانر مسلمان شد+بیوگرافی شینید اوکانر

طبق گزارش روزنامه خبری آیریش پست، شینید اوکانر خواننده ی زن 51 ساله ایرلندی در توییتر خود اعلام کرده است که وی دین مسیحیت را ترک کرده و مسلمان شده است، وی همچنین اعلام کرده که علاوه بر تغییر دین، اسم خود را به “شهدا” تغییر داده است.

شینید اوکانر

بیوگرافی شینید اوکانر

شینِیْدْ اوکانر (به انگلیسی: Sinéad O’Connor)  متولد ۸م ماه دسامبر ۱۹۶۶ خواننده و ترانه‌سرای پاپ ایرلندی است. اوکانر در سال‌های پایانی دههٔ ۱۹۸۰ میلادی و با آلبوم شیر و کبرا به شهرت رسید و بازخوانی ترانهٔ «هیچ چیز با تو قابل مقایسه نیست» (از آثار پرنس) برای‌اش موفقیت جهانی به همراه آورد.

بی پروایی و رُک‌گویی، موهای همیشه تراشیده، چهرهٔ عصبانی و لباس‌های معمولی، عناصر شکل‌دهندهٔ شخصیت و ظاهر اوکانر هستند. طبق گفتهٔ وبگاه آل‌میوزیک این‌ها باعث شده‌اند اوکانر به‌جای یک شی جنسی، مشخصات یک هنرمند جدی را داشته باشد و آغازگر یک حرکت طغیان‌گر باشد که لیز فیر، کورتنی لاو و آلانیس موریست ادامه‌دهندگان آن هستند. فعالیت موسیقی او علاوه بر آلبوم‌های شخصی‌اش، شامل همکاری با هنرمندان متعدد دیگر و مشارکت در کنسرت‌های خیریه برای جمع‌آوری اعانه می‌شود.

وی در اکتبر ۲۰۱۸ اعلام کرد که به اسلام گرویده و نام خود را به شهدا تغییر داده‌است؛ لذا در توییتی از مسلمانان بخاطر حمایت از خود تشکر کرد.

منبع: آیریش پست

نظرات کاربران