این اشتباهات در آرایش شما را پیرتر نشان می دهد

این اشتباهات در آرایش شما را پیرتر نشان می دهد

آرایش کردن صرفاً زیاده روی در مواد آرایشی نیست، بلکه نحوه ی استفاده و این که کدام ماده آرایشی را کجا بکار ببرید و استفاده بجا و به موقع از لوازم آرایشی است. در این مقاله چند اشتباه در آرایش که باعث میشود شما را پیرتر نشان دهد آورده شده است؛ پس در ادامه با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

اشتباهات آرایش

استفاده اشتباه از کِرِم ها

کرم آرایشی بسیار روشن باعث پررنگ تر شدن چین و چروک‌ها می‌شود. با افزایش سن به سراغ تن رنگ‌های تیره‌تر بروید و از کرم پودرهای دارای ذرات منعکس‌کننده‌ی نور استفاده کنید. این‌ها باعث جوان تر و سالم تر دیده شدن پوست خواهند شد.

استفاده از پودر در اطراف چشم ها

در مورد پودرهای صورت از پودرهای فشرده و جامد دوری کنید. همچنین اطراف چشم‌ها و جاهای دیگری که زیاد چروک دارید پودر نزنید. کمی پودر روی بینی و گونه‌ها برای درخشش پوست عالی‌اند اما روی چشم‌ها باعث برجسته‌تر شدن خطوط خواهد شد.

کشیدن خط چشم مژه پایین

خط چشم روی مژه‌های پایینی باعث می‌شود چشم‌ها کوچک‌تر دیده شود و توجه را به حلقه‌های سیاه دور آن‌ها جلب می‌کند. مشابه همین قضیه در مورد ریمل نیز وجود دارد، مژه‌های خود را فر داده و با دقت برای پلک بالایی خط چشم بکشید. خط چشم باید به سمت لبه‌های بیرونی ضخیم تر شود.

استفاده از رژ لب نامناسب

از آنجایی که با افزایش سن لب‌ها نازک‌تر می‌شوند نباید از رژهای تیره استفاده کنید. رنگ رژ شما باید کمی تیره‌تر از رنگ طبیعی لب‌هایتان باشد. از رژهایی که رطوبت کافی ندارند استفاده نکنید.

تغییر در مدل و استایل

اگر برای سال‌های زیادی است که مدل موهایتان را تغییر نداده‌اید حالا وقت آن رسیده است. یک مدل موی قدیمی باعث می‌شود مسن تر دیده شوید.

منبع: مجله اینترنتی چراغ

نظرات کاربران