سبزیجاتی که نباید پخته شوند!

سبزیجاتی که نباید پخته شوند!

بسیاری از سبزیجات به دلیل اینکه حاوی مقادیر زیادی از ویتامین ها از جمله ویتامین های ث و ب هستند که در صورت پخته شدن خاصیت خود را از دست میدهند. در ادامه به پنج ماده ی غذایی که بیشتر مصرف می شوند و نباید پخته شوند اشاره شده است.

سیر و پیاز

کلم بروکلی

بروکلی حاوی مقادیر زیادی از فتوکمیکال سولفورافان است، این ماده یکی از مواد مهم برای مقابله با امراضی همچون سرطان، افسردی و بیماری های قلبی است. با پختن کلم بروکلی این ماده از بین رفته و خوردن آن برای بدن هیچ سودی ندارد، پس توصیه می شود که کلم بروکلی را به صورت خام مصرف کنید.

پیاز

پیاز حاوی مقادیر زیای فلاوونوید کرسیتین است. این ماده تاثیر مثبتی بر روی عملکرد قلب و تصفیه خون دارد، همچنین یکی از مواد ضدسرطان است که در صورت پختن پیاز به کلی از بین میرود.

سیر

سیر همچون پیاز و خانواده ی پیازها است، سیر فئاید بسیاری برای سلامت انسان دارد، در صورتیکه سیر به مدت 6 دقیقه در دمای 200درجه سانتیگراد پخته شود بسیاری از فواید و خاصیت های خود را از دست میدهد.

فلفل قرمز شیرین

این نوع از فلفل حاوی مقادیر زیادی از ویتامین ث است. در صورتیکه پخته شود تمامی خواص و میتامین های موجود در آن از بین می روند.

کاهو و کلم

ماده ای به نام گلوکوزینولیتس در کاهو و کلم موجود است که رابطه ی مستقیمی با آنزیم های میروسینان دارد، یکی از وظایف این آنزیم مبارزه با بیماری و ویروس های زیانبخش است، در صورتیکه این مواد غذایی پخته شوند خاصیت خود را از دست میدهند.

چغندر

شاید کمی عجیب به نظر برسد، ام میتوان چغندر را نیز به صورت خام مصرف کرد. چغندر حاوی مقادیر زیادی از فیبر، فولا، ویتامین ث و مگنزیوم است و در صورتیکه پخته شود بیشتر از 25 درصد ار خواص خود را از دست میدهد، متخصصان امور تغذیه توصیه می کنند این مواد غذایی به صورت خام مصرف شوند.

 

منبع: ریدرزدایجست

نظرات کاربران