گوگل کروم به جنگ با تبلیغات های مزاحم می رود

گوگل کروم به جنگ با تبلیغات های مزاحم می رود

بنا به اعلام وبلاگ گوگل، نسخه جدید گوگل کروم که به زودی بروزرسانی آن در اختیار عموم قرار خواهد گرفت قرار است تمامی تبلیغات های مزاحم و ناراحت کننده را حذف کند.

گوگل کروم

هدف اصلی از این تغییرات در گوگل کروم جلوگیری از فریب کاربران وب سایت ها است، دراین نسخه جدید(71) دیگر مدیران وب سایت ها قادر نخواهند بود به راحتی تبلیغات پاپ آپ و مخربی که بدون اجازه فایل های مخرب را برروی کامپیوتر کاربران دانلود  و یا کاربران را به صفحه های ناخواسته هدایت میکند، جلوگیری می کند.

تبلیغات ناخواسته

این تبلیغات نه تنها فوق العاده خسته کننده و آزار دهنده هستند، بلکه باعث می شود مجموعه ای از برگه هایی که هرگز در نظر نگرفتید یا فایل هایی که هرگز به منظور دانلود آنها نیست، با یک کلیک اجباری دانلود و یا باز شوند. این نوع تبلیغات اغلب برای فعال کردن حملات فیشینگ و کلاهبرداریهای دیگر استفاده می شود وبه طور بالقوه خطرناک است.

گوگل در گذشته تبلیغات فریبکارانه را هدف قرار داده است. بروزرسانی اعلام شده در سال گذشته نیز به منظور جلوگیری از تبلیغات مزاحم ارائه شده بود که طبق گفته گوگل، به طور کامل به هدف خود نرسیده است.

تبلیغات پاپ آپ

Vivek Sekhar مدیر تولید گوگل میگوید: بیش از نیمی از این تجربیات مزاحم با نسخه حاضر گوگل کروم قابل پیشگیری نیستند.
به همین دلیل نسخه جدید گوگل کروم که قرار است در دسامبر سال 2018 ارائه شود تمامی قابلیت های پیشگیری از تبلیغات های مزاحم را فراهم کرده است. پس از ارائه نسخه جدید صاحبان سایت ها با تبلیغات پاپ آپ به مدت یک ماه فرصت دارند تا این نوع از تبلیغات را زا وب سایت های خود حذف کنند، اگر در این مدت تبلیغات مزاحم را حذف نکنند گوگل کروم اقدام به حذف این تبلیغات ها خواهد کرد.

منبع: mashable

نظرات کاربران