10 کشور برتر برای تشکیل خانواده و پرورش فرزندان

10 کشور برتر برای تشکیل خانواده و پرورش فرزندان

پدران و مادران در سراسر جهان همواره به دنبال شرایط بهتری برای فرزندانشان هستند. بسیاری از والدین مشقت های بسیاری را تحمل می کنند تا به کشورهایی که از لحاظ سطح رفاه و امکانات در وضعیت بهتری قرار دارند مهاجرت کنند تا زندگی بهتری را برای فرزندانشان فراهم کنند.

10 کشور برتر برای پرورش فرزندان

حتی آنهایی که مهاجرت نکرده اند همواره کنجکاوی خود را با پرسش و جستجو در مورد اینگونه از کشورها نشان داده اند، در ادامه لیستی از 10 کشور که بهترین شرایط را برای تشکیل خانواده و پرورش فرزندان فراهم می کنند ارائه شده است.

10. نروژ

حتی اگر در ایالات متحده آمریکا هم زندگی کنید، باید برای دیدن بهترین کشورهایی که برای شرایط زندگی کودکان اهمیت خاصی قائل هستند، آما شوید. نروژ یکی از این کشورهاست. این کشور رتبه نهم در رتبه بندی OECD در زمینه مهارت های خواندن، ریاضی و علوم را دارد. این کشور در این زمینه های از ایالات متحده آمریکا نیز پیشی گرفته است. همچنین در طول روز کودکان در از کلیه مراقبت های روزانه در این کشور بهره مند هستند.

9. هلند

هلند

اگر شما در کشور هلند به کار یا تحصیل مشغول باشید، طبق مصوبات کمیته اجرایی اتحادیه ایمنی کودکان اروپا-هلند، از دریافت حقوق برای مراقبت از کودک زیر 12 سال خود برخوردار خواهید شد.این سیستم برای کمک به ایمنی کودکان در خانه ها، مدارس، جاده ها تعریف شده است.

8. ایرلند

ایرلند

اگر در ایرلند زندگی و یا کار میکنید، در صورتی که دارای فرزند زیر 18 سال باشید که به صورت تمام وقت در این کشور تحصیل کرده باشد شما واجد شرایط دریافت اعانه از حکومت این کشور هستید. این برنامه برای حمایت کودکان در مقابل آسیب ها و تنش های احتمالی برنامه ریزی شده است.

7. سوئیس

سوئیس امن ترین کشور جهان

کشور سوئیس به عنوان دارنده ی بهترین سیستم آموزشی در جهان شناخته شده است. با این حال برای مراقبت از کودکان و تشکیل خانواده در رده ششم از این لیست قرار دارد. اما باید اذعان کرد این کشور یکی از امن ترین کشورهای جهان و شهر مرسر در نزدیکی زوریخ دومین شهر امن جهان شناخته شده است.

6. ایسلند

ایسلند

براساس شاخص های زندگی بهتر (OECD)، ایسلند از 10درصد، 9درصد از رضایت های لازم در زندگی را به دست آورده است. همچنین ایسلند امتیاز مشابهی را برای شاخص ایمنی دریافت کرده است. در عین حال، 78 درصد از بزرگسالان بین 25 تا 64 ساله در این کشور تحصیلات عالی را به پایان رسانده اند.

5. کانادا

کانادا

کانادا در زمینه تحصیلات و شرایط تحصیل در میان کشورهای توسعه یافته بسیار مورد توجه است. بر اساس شاخص های OECD این کشور در ریاضیات، خواندن و علوم رتبه سوم را دارد. برنامه های ایمنی ارائه شده توسط کمیته امنیت کودکان تمام تلاش کرده است تا کودکان را از خطرات محفوظ دارد، همچنین برای رعایت عزت نفس کودکان برنامه های بسیاری را اجرا میکند.

4. فنلاند

فنلاند

والدین خیالشان از سیستم آموزشی کشور فنلاند راحت است،این کشور بر اساس  شاخص های OECD رتبه دوم را در نمرات ریاضی و علوم  کسب کرده است. طبق قانون کشور فنلاند، هر کودک در زیر سن هفت سال، دارای حق مراقبت از کودک است.

3. اسلوونی

اسلوونی

اسلوونی یکی از کشورهایی است که کمترین میزان جرم و جنایان در آن اتفاق می افتد. این کشور بر اساس قوانین مراقبت از کودکان (stc) دومین کشور امن برای رشد و پرورش کودکان است.

2. سوئد

سوئد

U21، سوئد را به عنوان دارنده ی بهترین سیستم آموزش مدارس در رتبه دوم جهان قرار داده است. براساس شاخص های STC سوئد پنجمین کشور برای زندگی بچه ها است. در این کشور میزان جرائم بسیار پایین است و خشوننت به ندرت رخ می دهد.

1. ژاپن

ژاپن

در پایان تنها کشور آسیایی در این لیست کشور ژاپن است. که اتفاقا در صدر این لیست قرار دارد. بر اساس شاخص های STC ژاپن دارای بهترین سیستم آموزشی در جهان است. همچنین برپایه ی OECD ژاپنی ها در روخوانی، علوم و ریاضی در رتبه پنجم جهان قرار دارند.

منبع: Womens Article

نظرات کاربران