چند روش ساده و کارآمد برای مراقبت از ناخن ها، درمان خانگی

چند روش ساده و کارآمد برای مراقبت از ناخن ها، درمان خانگی

دست و ناخن ها بخش مهمی از زیبایی خانم ها به حساب می آیند، کاشت ناخن و هزینه برای طراحی ناخن های زیبای خانم ها به دلیل اهمیت بالای ناخن ها در زیبایی خانم هاست. اما مراقبت از ناخن ها بسیار ساده است در این مقاله چند پیشنهاد ساده و کارآمد برای مراقبت از ناخن ها به روش خانگی آمده است.

مراقبت از ناخن ها

اهمیت روغن زیتون در سلامت ناخن ها

روغن زیتون یکی از روغن های بسیار مفید برای مراقبت از پوست و مو و ناخن هاست، برای مراقبت از ناخن ها می توانید با تهیه یک ترکیب ساده از ناخن های خود مراقبت کنید.

مواد لازم برای تهیه این ترکیب بسیار ساده است، برای تهیه این ترکیب کافیست 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را با مقداری دو قاشق از آب لیموی تازه ترکیب کنید و بسیار خوب هم بزنید، سپس هرشب قبل از خواب ناخن های خود را در آن قرار دهید و پس از آغشته کردن ناخن ها به آرامی آن ها را ماساژ دهید تا ترکیبی که ساخته ایم به خوبی در میان درز ناخن و انگشت ها جذب شود. این کار را هر چند شب انجام دهید.

چند نکته دیگر

روغن کتان نیز گزینه بسیار مناسبی است تا با آن ناخن های خود را ماساژ دهید، تأثیری که روغن کتان در حفظ و سلامت ناخن ها دارد کمتر از ترکیبی که در بالا اشاره شد نیست.

درصورتیکه ناخن های شکننده ای دارید، بهتر است در مصرف ویتامین ها و مواد غذایی خود کمی دقت کنید و با مصرف موادغذایی که حاوی ویتامین A و کلسیم هستند این وضعیت را مهار کنید. ویتامین a در گوشت قرمز، سبزیجات تازه، لبنیات، گوشت مرغ و ماهی به وفور وجود دارد، همچنین لبنیات سرشار از کلسیم هستند و با مصرف روزانه این مواد غذایی به آسانی ناخن های سالمتری خواهید داشت.

منبع: ژیان

نظرات کاربران