مربای سیب خانگی، آموزش طرز تهیه مربای سیب

مربای سیب خانگی، آموزش طرز تهیه مربای سیب

پاییز است و فصل سیب های طلایی، سرخ و سفید و خوشمزه، در میان خانواده های ایرانی معمولاً خانم های خوش سلیقه ی بسیاری وجود دارند که برای هرفصل و میوه های گوناگون آن برنامه هایی دارند، در این پست به صورت بسیار ساده و خلاصه وار سعی میکنیم طرز تهیه مربای سیب خانگی را آموزش دهیم.

طرز تهیه مربای سیب

مواد لازم برای تهیه مربای سیب

سیب ۱ کیلوگرم
شکر ۱ کیلوگرم
آبلیمو ۳ قاشق غذاخوری
گلاب ۴ قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری

دستور طرز تهیه مربای سیب

ابتدا سیب ها را به خوبی شسته، خشک کرده و پس از خشک کردن پوست می گیریم، سپس سیب ها را به اندازه دلخواه خرد می کنیم و هسته و قسمت های اضافی آنرا جدا می کنیم. بعد از خرد کردن سیب ها، آنها را داخل یک ظرف مناسب می ریزیم.

مقداری آب به همراه آبلیمو بر روی سیب ها بریزید تا از تیره شدن رنگ سیب ها جلوگیری کنیم. در ادامه ۴ لیوان آب را به همراه شکر داخل یک قابلمه می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا شکر آب شود و شربت به جوش بیاید.

پس از گذشت ۱۰ دقیقه سیب ها را آبکشی می کنیم و به شربت اضافه می کنیم. حرارت را ملایم می کنیم تا غلظت مربا به حد دلخواه ما برسد. در اواسط پخت مربا زعفران دم کرده را به مربا اضافه می کنیم تا رنگ زیباتری به مربا بدهد.

در مرحله ی آخر و  پایانی پخت مربا ، گلاب را نیز اضافه می کنیم و مربا را از روی حرارت بر می داریم. پس از اینکه مربا آماده شد آنرا در دمای محیط قرار می دهیم تا خنک شود ، سپس درون ظرف های شیشه ای می ریزیم و درون یخچال نگهداری می کنیم.

منبع:همدوره

نظرات کاربران