این سگ و گربه جزو گرانترین حیوانات و از نژادهای نادر هستند

این سگ و گربه جزو گرانترین حیوانات و از نژادهای نادر هستند

سیاره ی زمین پر از شگفتی هاست، این جهان مملوء از رازهای گوناگون است. نژادهای مختلف حیوانات، شگفتی های دیگر و هزاران چیز ناشناخته ای که برای انسان ها هنوز ناشناخته مانده است. در این مطلب سگ و گربه ای را معرفی خواهیم کرد که جزو گرانترین نژادهای حیوانات هستند.

ماستیف تبتی- سگی به قیمت ۵۸۲ هزار دلار

سگ و گربه گران قیمت

ماستیف تبتی یکی از گران ترین و حیرت انگیز ترین نژادهای سگ است. این سگ ها بسیار کمیابند و متعلق به عظیم الجثه ترین نژاد سگ در دنیا هستند. همین مسأله، ماستیف تبتی را به گران قیمت ترین سگ دنیا به ارزش ۵۸۲ هزار دلار تبدیل کرده است. این سگ ها بیشتر از ۸۱ سانتیمتر قد و بیش از ۲۲/۵ کیلوگرم وزن دارند. ماستیف های تبتی تمام سفید حتی کمیاب ترند.

گربه ی ساوانا- ۲۵ هزار دلار

گربه ی ساوانا

برای داشتن این گربه ی زیبا و منحصر به فرد باید ۲۵ هزار دلار خرج کنید. این گربه از سگ ها نمی ترسد، در حقیقت به شباهتش به سگ ها معروف است و می توان گفت این حیوان، سگی در پوست گربه است. قیمت بالای آن به دلیل دشواری های تولید مثل از این حیوان است.

سر لانسلات انکور- ۱۵۵ هزار دلار

سگ

نینا و ادگار اتو، زوج امریکایی، علاقه ی غیر قابل وصفی به سگ شان، سر لانسلات داشتند. به همین خاطر وقتی در سال ۲۰۰۸ سگ شان را بر اثر سرطان از دست دادند، تصمیم گرفتند از شیوه ی تولید مثل آزمایشگاهی استفاده کنند. نتیجه ی کار، سر لانسلات انکور، سگی از نژاد لابرادور زرد به ارزش ۱۵۵هزار دلار بود. این سگ، زوج امریکایی را برنده ی مسابقه ی هنرهای بیولوژیک در سانفرانسیسکو کرد.

اگر شما نیز حیوانات گران قیمتی را می شناسید در بخش نظرات به این مطلب بیفزایید.

منبع: مجله اینترنتی چراغ

نظرات کاربران