دلیل رفتارهای عجیب مژگان صابری اوتیسم نیست

آیا مژگان صابری مبتلا به اوتیسم است؟

در کنفرانس خبری فیلم شعله ور عکاسان و خبرنگاران متوجه رفتارهای عجیب بازیگر تازه‌وارد به نام مژگان صابری شدند که تعجب همگان را در پی داشت، رفتارهای سرزده از این بازیگر مشابه یه فرد مبتلا به اوتیسم بود، اما آیا مژگان صابری اوتیسم دارد؟ در ادامه با مجله اینترنتی چراغ همراه باشید.

علت رفتار عجیب مژگان صابری بیماری اوتیسم نیست

حانیه زاهد از عکاسان فعال در حوزه سینما و تلویزیون که این روزها حضور فعالی در جشنواره فیلم فجر دارد با انتشار پستی درباره علت رفتار مژگان صابری و شایعه بیماری اوتیسم او توضیح داد.

شایعه ابتلای مژگان صابری به بیماری اوتیسم صحت دارد؟

رفتارهای عجیب مژگان صابری در نشست خبری فیلم شعله ور که روز گذشته در پردیس سینمایی ملت برگزار شد ، همه را متعجب کرد و شایعات فراوانی در خصوص او شکل گرفت.

در ساعات ابتدایی انتشار تصاویر مژگان صابری عده ای گمان کردند که خانم بازیگر جوان به دلیل شلوغی فضا و ناآشنا بودن موذب است و دلیل رفتارهای او این ماجرا است ، اما عده ای دیگر در مقابل او جبهه گرفتند و ماجرای علاقه به شهرت را درباره خانم بازیگر مطرح کردند اما گروهی دیگر همه اینها راکنار گذاشته و خبر از ابتلای مژگان صابری به بیماری اوتیسم دادند. انتشار این شایعات باعث شد تا حانیه زاهد یکی از عکاسان سرشناس کشورمان با انتشار پستی به این ماجرا واکنش نشان دهد و درباره علت اصلی رفتار خانم بازیگر توضیح داد.

توضیحات حانیه زاهد درباره رفتار مژگان صابری

حانیه زاهد با انتشار این عکس در اینستاگرامش نوشت :پیرو جنجالهای اخیر در مورد ایشون باید عرض کنم که:ایشون اوتیسم نَدارند ، توجه کنید، نَدارند ….
بنده شخصا سوال کردم از عوامل و کارگردان حتی خواستم با خودش تماس بگیرن که گرفتن و به من گفتن خودش هم گفته نه همچین چیزی نیست ، تم رفتاری ایشون شخصی و متعلق به خودش هست ، حتی دوستان و هم کلاسی های ایشون که ایشون رو میشناسن هم گفتن به من تم خودش اینطوریه.
در ضمن هیچکس ایشونو مسخره نکرد برای همه فقط عجیب بود و شاید جالب نکته ی مهم تر از همه ی اینها افراد اوتیسمی افراد مشکل داری نیستن ،مشکلات رفتاری دارن اما مثل بقیه هستن فقط کمی باید درک بشن و البته زود هم درمان بشن و باید فهمیدشون کما اینکه در دنیا افراد نابغه ایی هستن که دارای اوتیسم هستن … پس هر رفتار غیر عادی رو به بیماریهای گوناگون نسبت ندهیم ، لطفا لطفا به دیگرانی که نمیدونن هم انتقال بدین این مطلب رو و نکته ی اخر همه میدونن که در نشستهای خبری شکار میشن و زیر ذره بین هستن پس کسی نمی تونه عکاس ها رو مورد شماتت قرار بده چون اونها فقط وظیفه شون رو انجام دادن….

وی در ادامه افزود:

و در آخر امیدوارم هر جا هست موفق باشه ….
اوتیسم یک اختلال رشدی مغزی است که به وسیله آسیب در تقابلات (مداخلات) اجتماعی و ارتباط و همچنین رفتارهای تکراری و ویژه تقسیم بندی می شود، این علایم همگی پیش از سه سالگی کودک ایجاد می شود. اوتیسم بسیاری از بخش های مغز را تحت تأثیر قرار می دهد و این که چطور این اتفاق رخ می دهد، هنوز درک نشده است.

 

نظرات کاربران