محاکمه کریستیانو رونالدو مهاجم یوونتوس به دلیل فرار مالیاتی

محاکمه کریستیانو رونالدو مهاجم یوونتوس به دلیل فرار مالیاتی

مهاجم تیم یوونتوس (کریستیانو رونالدو) صبح امروز در دادگاهی در مادرید اسپانیا به دلیل آنچه فرار مالیاتی گفته شده است محاکمه شد.

کریستیانو رونالدو در کنار همسرش

طی این محاکمه، رونالدو متهم به پرداخت۱۸/۸ میلیون یورو جریمه ی فرار مالیاتی شد که وی موافقت کرد. همچنین این با زیکن شناخه شده ی یونتوس متهم به گذاراندن ۲۳ ماه زندان نیز شده است. اما طبق قانون کشور اسپانیا متهمانی که برای اولین بار در اسپانیا مرتکب جرم شده و به زیر دو سال حبس محکوم می‌شوند، معمولا به زندان نمی‌روند. به همین دلیل کریستیانو رونالدو باید مقدار 18/8 میلیون یورو جریمه بپردازد.

 

کوتاه از زندگی کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو دوس سانتوش آویرو (پرتغالی: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro) متولد ۵ فوریهٔ ۱۹۸۵، که عموماً با نام کریستیانو رونالدو شناخته می‌شود، بازیکن فوتبال اهل کشور پرتغال است که در پست مهاجم برای یوونتوس و تیم ملی پرتغال بازی می‌کند.

او در سال ۲۰۰۹ با انتقال ۸۵ میلیون پوندی‌اش (۹۴ میلیون یورو، ۱۳۱٫۶ میلیون دلار) از منچستر یونایتد به رئال مادرید، به گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان تبدیل شد. رکوردی که بر اساس گزارش‌های منتشرشده، با انتقال ۱۰۰ میلیون یورویی گرت بیل از تاتنهام به رئال مادرید در سال ۲۰۱۳، شکسته شد. با حقوق سالیانه ۲۱ میلیون یورو پس از لیونل مسی و نِیمار، دارای بالاترین درآمد بین بازیکنان فوتبال جهان است. در حال حاضر، برخی وی را بهترین بازیکن فوتبال در جهان و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال می‌دانند.

او فوتبالش را در نوجوانی در تیم آندورینها آغاز کرد. بعد از دو سال به ناسیونال پیوست و پس از آن، به باشگاه اسپورتینگ لیسبون ملحق شد. او در این تیم، نظر الکس فرگوسن سرمربی وقت منچستر یونایتد را به خود جلب کرد و در سال ۲۰۰۳ با قراردادی به ارزش ۱۳٫۲۴ میلیون پوند (۱۶ میلیون یورو) به منچستر یونایتد پیوست. او نخستین جامش در منچستر یونایتد را با قهرمانی در جام حذفی سال ۲۰۰۴ به دست آورد.

 

نظرات کاربران