آموزش کامل تهیه بکاپ و نسخه پشتیبان از اکانت اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار محبوب و پرطرفدار در سرتاسر جهان است، ممکن است شما پس از مدتی بخواهید از اطلاعات شخصیتان در اینستاگرام نسخه پشتیبان و یا اصطلاحاً بکاپ تهیه کنید، یا ممکن است شما در اینستاگرام پیج محبوبی داشته باشید که از طریق آن درآمدزایی کنید و به دلایلی بخواهید از مطالبی که در اینستاگرام قرار داده اید و یا حتی از دایرکت ها نیز بکاپ تهیه کنید، در این مقاله آسان ترین روش تهیه نسخه پشتیبان و بکاپ از تمامی بخش های اکانت اینستاگرامتان را آموزش خواهیم داد.

تهیه بکاپ از اکانت اینستاگرام

تهیه بکاپ از تمامی اطلاعات اکانت اینستاگرام

با این روش می‌توانید از فیلم، عکس، کامنت، لایک، پیام‌های دایرکت و موارد دیگر در پروفایل اینستاگرام‌تان نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای انجام این کار ابتدا وارد نسخه تحت وب و یا اپلیکیشن اینستاگرام شوید. به عبارت دیگر لاگ‌این کنید. بعد وارد پروفایل‌ خود شوید. در بخش تنظیمات روی گزینه Privacy and Security کلیک کنید.

در صفحه بازشده گزینه Data Download را پیدا کنید. بعد Request Download را انتخاب کنید تا وارد بخش دانلود اطلاعات شخصی از اینستاگرام شوید.

آموزش تهیه بکاپ از اکانت اینستاگرام

در مرحله بعد، باید ایمیل‌تان را برای دریافت نسخه پشتیبانی وارد کنید. بعد به شما پیام داده می‌شود که ظرف ۴۸ ساعت فایل را دریافت خواهید کرد. البته این زمان، برای اکانت‌های مختلف با توجه به میزان داده‌ها و محتوای‌شان متفاوت است.

تهیه بکاپ از اینستاگرام

در آخر دوباره رمز اکانت‌ خود را وارد کنید و روی Request Download کلیک کنید.

بکاپ از اینستاگرام

بکاپ اینستاگرام

پس از دریافت ایمیل، کافی است در متن ایمیل روی گزینه Download Data کلیک کنید؛ بعد وارد سایت اینستاگرام می‌شوید. اگر لاگ‌این نباشید لازم است دوباره وارد حساب‌تان شوید. در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود روی Download Data کلیک کنید تا فایل پشتیبانی اطلاعات حساب اینستاگرام‌تان را به صورت یک فایل زیپ دریافت کنید.

بکاپ اینستا

همان‌طور که در فایل پشتیبانی اینستاگرام‌تان می‌بینید، علاوه بر تصاویر و ویدیوها، اطلاعات دیگری نیز به صورت متن با فرمت JSON وجود دارد؛ تمام کامنت‌ها، لیست کسانی که فالو کرده‌اید و کسانی که شما را فالو کرده‌اند، پست‌هایی که لایک کرده‌اید، اطلاعات پست‌ها از جمله تاریخ و کپشن آن‌ها، پیام‌هایی که در اینستاگرام ارسال کرده‌اید، اطلاعات پروفایل‌تان، جستجوهای شما و تنظیماتی که برای اکانت اینستاگرام‌تان انجام داده‌اید. تمام این اطلاعات در این فایل‌ها موجود است.

به همین‌ سادگی می‌توانید از کلیه اطلاعات حساب اینستاگرام‌تان، نسخه پشتیبانی تهیه کنید.

نظرات کاربران