ماسک مو برای موهای خشک و آسیب دیده

طرز تهیه ی ماسک مو برای موهای خشک و آسیب دیده در 5 مرحله

ترمیم موهای بدن خصوصاً موهای سر با استفاده از ماسک های غیرشیمیایی یکی از بهترین گزینه های قابل دسترس هر فرد است. اگر موهای شما خشک شده، حالت خود را از دست داده و آسیبد دیده است، با مجله ی اینترنتی چراغ همراه باشید تا طرز تهیه ی یک ماسک آسان و در دسترس را به شما آموزش دهیم.

مرحله اول در طرز تهیه ماسک مو

برای تهیه این ماسک اعجاب انگیز شما به مواد زیر احتیاج دارید:

  • ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل خام و ارگانیک
  • ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون بکر و ارگانیک
  • ۱ عدد تخم مرغ
  • کمی عصاره گیاهی به دلخواه

بسیار مهم است که از روغن نارگیل خام استفاده کنید زیرا کمتر پردازش شده و مواد مغذی و مفید آن حفظ شده است. همچنین سعی کنید از روغن زیتون بکر استفاده کنید. اگر روغن زیتون شما کیفیت پایینی داشته باشد، ماسک مویی که تهیه می کنید در نهایت از مزایای کمتری برخوردار خواهد بود. در مورد عصاره گیاهی هم باید ببینید کدام مناسب موی شماست. ما عصاره درخت چای را پیشنهاد می کنیم که برای رشد مو و جلوگیری از خشکی مو موثر است اما نیازی نیست تمام عصاره های مفید را در این ماسک استفاده کرده و زیاده روی کنید. اگر هم عصاره ای در دسترس نداشتید می توانید آن را حذف کنید اما ما به خاطر فواید بی شمارش آن را اضافه می کنیم.

مرحله دوم

هنگامی که مواد تشکیل دهنده را آماده کردید وقت آن رسیده که روغن نارگیل و زیتون را با هم ترکیب کنید. اگر روغن نارگیل خود را در یخچال نگهداری کنید مانند عکس به شکل جامد در می آید. می توانید پیش از استفاده منتظر بمانید یا آن را به مدت ۱۰ ثانیه در مایکروویو بگذارید تا به حالت مایع بازگردد. هنگامی که روغن نارگیل ذوب شد آن را با روغن زیتون ترکیب کنید. روغن زیتون برای جلوگیری از ریزش مو و نرم شدن مو مناسب است درحالیکه روغن نارگیل فولیکول های مو را تقویت می کند. ترکیب این دو می تواند بی اندازه برای مو مفید باشد.

مرحله سوم

در این مرحله تخم مرغ را به مخلوط روغن اضافه می کنیم. از آنجا که زرده تخم مرغ به عنوان یک تقویت کننده شناخته شده و سفیده تخم مرغ برای رفع خشکی مو مناسب است ما از کل تخم مرغ برای تهیه ماسک مو استفاده می کنیم. مخلوط کردن را ادامه دهید تا ترکیبی صاف و یکدست داشته باشید. حدود دو تا سه دقیقه طول می کشد تا به مخلوطی یکنواخت برسید.

مرحله چهارم

این مرحله کاملاً اختیاریست. اگر شما نمی خواهید از عصاره های گیاهی استفاده کنید به مرحله بعدی بروید. اما ما آن را به خاطر فواید فراوانش و همچنین عطر و بوی فوق العاده اش پیشنهاد می کنیم. پیش از آنکه از هر عصاره ای استفاده کنید باید تحقیق کرده و انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید تا نتیجه بهتری ببینید. از عصاره گیاهی بیشتر از دو تا سه قطره استفاده نکنید.

مرحله پنجم

برای استفاده از ماسک مو، ابتدا موهایتان را به دو بخش تقسیم کنید و سپس با قلم مو هر بخش را به خوبی به ماسک آغشته نمایید. برای نگه داشتن هر بخش از مو از گیره یا کلیپس استفاده کنید. سعی کنید در روزهای تعطیل از این ماسک مو استفاده کنید تا بتوانید زمان بیشتری برایش اختصاص دهید. پس از سی دقیقه هم متوجه تفاوت بزرگی روی موهایتان خواهید شد اما اگر فرصت دارید بهتر است ماسک را تا دو، سه ساعت روی مو نگه دارید.

نکات آخر

ممکن است برای از بین بردن چربی کامل از روی موهایتان به چند بار شستشو نیاز داشته باشید اما بدانید که این کار ارزشش را دارد.

وقتی می خواهید ماسک را بشویید آن را با آب سرد یا ولرم بشویید. اگر آب بیش از حد گرم باشد، تخم مرغ روی سرتان حالت پختگی پیدا می کند و اصلاً ظاهر خوبی ندارد.

از آنجایی که این ماسک مو به طور کامل ارگانیک و بدون مواد نگهدارنده است لازم است پس از تهیه بلافاصله استفاده شود. ذخیره کرن این ماسک موجب به وجود آمدن باکتری می شود.

نظرات کاربران