بیوگرافی و زندگینامه سوگل طهماسبی بازیگر زیباروی ایرانی+تصاویر

بیوگرافی و زندگینامه سوگل طهماسبی بازیگر زیباروی ایرانی

سوگل طهماسبی متولد ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ در اهواز؛ بازیگر ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون است و دارای اصالتی بختیاری است. خانم طهماسبی بزرگ شده ی اهواز و فوق‌دیپلم گرافیک است. وی سال اول دبیرستان در اهواز موفق به دریافت جایزه از جشنوارهٔ تئاتر استان می‌شود. داور این جشنواره مریم معترف بود و کیانوش عیاری نیز در این جشنواره حضور داشت که سوگل طهماسبی برای بازی در سریال روزگار قریب، به‌عنوان نخستین تجربهٔ حرفه‌ایِ بازیگری‌اش، انتخاب می‌شود.

سوگل طهماسبی

زندگی سوگل طهماسبی از زبان خودش

من از بچگی در خانواده ای هنردوست بزرگ شدم که همگی با نقاشی، طراحی و … آشنا بودند. پدرم استاد نقاشی مینیاتور بود. برنامه روز جمعه ما این بود که همه خانواده در کنار پدر، مینیاتور می کشیدیم.

در راستای بازیگری هم خوشبختانه خانواده ام همیشه از من حمایت کردند و اگر حمایت ها و پشتیبانی های مادرم نبود شاید نمی توانستم به آرزویم برسم.

در اهواز من تنها دختری بودم که در گروه تئاترمان حضور داشتم و چون علاقه مند به فعالیت در زمینه بازیگری بودم مادرم مسوولیت کل گروه تئاتر را قبول کرد؛

به خاطر اینکه دوست داشت من در محیطی امن پیشرفت کنم. مادرم ۸ سال مرا هر روز ساعت ۴ بعدازظهر برای تمرین می برد و ساعت ۸ شب به خانه باز می گرداند و هرگز از رفت و آمد در این مسیر خسته نشد.

مهاجرت در ۱۶ سالگی به تهران بزرگترین تصمیم زندگی ام بود. سال های اول در خانه خواهر زندگی می کردم، بعد از قبولی در دانشگاه و دوران دانشجویی مستقل شدم، مدتی بعد از فوت پدر، مادرم هم به تهران آمد و حالا با هم زندگی می کنیم.

سوگل طهماسبی چگونه به شهرت رسید

اولی بار چهره سوگل طهماسبی در سال ۱۳۸۹ با سریال فاصله ها دیده شد سپس حضور در سریال های مهرآباد، و بال های خیس چهره اش را شناخته تر کرد، با سریال کیمیا و سریال برادر نیز به شهرت رسید.

تصاویر سوگل طهماسبی

سوگل طهماسبی

 

سوگل طهماسبی

 

سوگل طهماسبی

 

سوگل طهماسبی

 

سوگل طهماسبی

 

سوگل طهماسبی

 

سوگل طهماسبی

 

سوگل طهماسبی

 

سوگل طهماسبی

منبع: بخش فرهنگ و هنر مجله اینترنتی چراغ

نظرات کاربران
  1. خوب بود