10 ثروتمند اول جهان در سال 2019 را بشناسید

10 ثروتمند اول جهان را بشناسید

بر اساس لیستی که مجله فوربس درباره 10 ثروتمند اول جهان در سال 2019 را منتشر کرده است، جف بزوس و بیل گیتش همچنان در صدر ثروتمندترین افراد جهان قرار دارند. ارقام مربوط به دارایی این افراد تا حدود یک ماه پیش (هشتم فوریه) را نشان می دهد.

پولدارترین افراد جهان

در این فهرست ارزش مجموع دارایی‌های میلیاردرهای جهان در امسال نسبت به پارسال کاهش داشته و از ۹۱۰۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ به ۸۷۰۰ میلیارد دلار در امسال رسیده است.

مارک زاکربرگ، مدیر و موسس فیس‌بوک از جمله افرادی است که هر چند جایگاه خود را در میان ده میلیاردر برتر دنیا حفظ کرده ولی ارزش دارایی‌های او به نسبت پارسال کاهش یافته.

آقای زاکربرگ سال گذشته میلادی بیش از ۶۲ میلیارد دلار دارایی داشت که امسال ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از آن کم شده است.

به دلیل مسائل مرتبط با حفظ حریم خصوصی کاربران در فیس‌بوک، سهام آقای زاکربرگ در مقطعی تا یک سوم از ارزش خود را هم از دست داده بود.

ترتیب پولدارترین افراد جهان در سال 2019

در بالای فهرستی که فوربس منتشر کرده، جف بزوس، مدیر عامل شرکت آماوزن با ۱۳۱ میلیارد دلار دیده می‌شود که او پارسال هم ثروتمندترین فرد در این فهرست بود.

نفر دوم بیل گیتس، مدیر عامل شرکت مایکروسافت است که ارزش دارایی‌های او از پارسال ۹۰ میلیارد دلار بیشتر شده است.

تعداد میلیاردرهای امسال در مقایسه با سال گذشته کمتر شده است؛ در فهرست امسال ۲۱۵۳ نفر دیده می‌شود. این در حالی است که پارسال تعداد این افراد ۲۲۰۸ نفر بود.

بر اساس گزارش فوربس ارزش دارایی‌های حدود هزار نفر از این افراد در مقایسه با پارسال کم شده است.

امسال تعداد شهروندان میلیاردر آمریکایی ۶۰۷ نفر است که در مقایسه با کشورهای دیگر بیشتر بوده؛ چین با ۳۲۴ نفر در رتبه دوم این فهرست قرار گرفته است.

تعداد بریتانیایی‌هایی که در فهرست امسال دیده می‌شوند به ۵۲ نفر رسیده که بیشترین دارایی متعلق به برادران هندوجاست که شرکت زنجیره‌ای “هندوجا” را در اختیار دارند؛ فعالیت‌های این شرکت طیف وسیعی از امور تجاری نظیر واردات، صادرات، خدمات بانکی و بورس را در بر می‌گیرد .

مارک زاگربرگ

مارک زاکربرگ، مدیر و موسس فیس‌بوک از جمله افرادی است که هر چند جایگاه خود را در میان ده میلیاردر برتر دنیا حفظ کرده ولی ارزش دارایی‌های او به نسبت پارسال کاهش یافته است.

در فهرست امسال(2019) ۲۴۷ نفر که پارسال در لیست میلیاردرها بودند حذف شده‌اند؛ از این افراد می‌توان به دومنیکو دولچه و استفانو گابانا، دو موسس شرکت مد و آرایشی “دولچه و گابانا” اشاره کرد.

تعداد زنان میلیاردری که در فهرست امسال جای گرفته‌اند به ۲۵۲ نفر رسیده که ثروتمندترین آنها وو یاجون چینی است؛ ارزش دارایی‌های او که در زمینه املاک و مستغلات فعالیت دارد امسال به ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است.

جوان‌ترین زن در این فهرست کیلی جنر آمریکایی است که ۲۱ سال سن دارد. او مالک شرکت لوازم آرایشی “کیلی” است که سه سال پیش راه‌اندازی شد و سال پیش ۳۶۰ میلیون دلار هم فروش داشت.

منبع: مجله فوربس

نظرات کاربران