با firefox send آشنا شوید، سرویسی امن برای ارسال فایل های حجیم شما

با firefox sendآشنا شوید، سرویسی امن برای ارسال فایل های حجیم شما

امنیت و سرعت در دنیای وب و اینترنت همیشه جایگاه ویژه ای دارند، کسانی که دغدغه امنیت دارند همیشه به دنبال راهی مطمئن و امن برای ارسال فایل‌ها هستند؛ مخصوصا فایل‌هایی که اطلاعات مهمی در آن‌ها ذخیره شده است. در این مقاله یک سرویس امن برای ارسال فایل معرفی می‌کنیم.

ارسسال فایل های حجیم با firefox send

Firefox Send، سرویس‌متن باز موزیلا برای ارسال امن فایل است. این سرویس از سیستم رمزگذاری برای ارسال امن فایل‌های شما استفاده می‌کند. در این حالت فقط فرستنده و گیرنده امکان دسترسی به فایل را دارند. همچنین لینک دانلود فایل بعد از مدتی که خودتان هنگام آپلود فایل مشخص می‌کنید از بین می‌رود. در این صورت اگر کسی در آینده به لینک دانلود دسترسی پیدا کند هم امکان دسترسی به فایل و دانلود آن را نخواهد داشت. اگر نمی‌دانید چه زمانی را برای منقضی‌کردن لینک دانلود مشخص کنید، می‌توانید تعداد دفعات دانلود فایل را مشخص کنید. همچنین می‌توانید با قراردادن پسورد برای فایل ارسالی امنیت آن را بیش‌تر کنید. در این صورت هنگام آپلود باید پسورد مناسب تعریف کنید و در اختیار گیرنده قرار دهید تا با واردکردن آن امکان دانلود فایل را داشته باشد.

استفاده از این سرویس بسیار آسان است. همچنین این سرویس کاملا رایگان است و هیچ‌ گونه محدودیتی برای ارسال فایل ندارد.

برای استفاده از این سرویس کافی است به این لینک مراجعه کنید. برای ارسال فایل‌هایی که حجم آن‌ها کم‌تر از یک گیگابایت است، نیاز به ثبت‌ نام ندارید ولی برای فایل‌هایی با سایز بیش‌تر از دو و نیم گیگا‌بایت باید وارد بخش Sign In to send up to 2.5G شوید و ثبت‌ نام کنید.

نحوه ی کار با firefox send

firefox send

برای آپلود فایل کافی است گزینه Select File to Upload را بزنید. پس از انتخاب فایل در این صفحه، می‌توانید مشخص کنید که لینک دانلود بعد از چند روز منقضی شود یا این‌که تعداد دفعاتی دانلود فایل را مشخص کنید. برای مثال اگر «یک» دفعه دانلود را انتخاب کردید، پس از دریافت لینک و دانلود فایل توسط گیرنده، دیگر امکان استفاده از لینک دانلود برای دانلود مجدد وجود ندارد.

آموزش کار با firefox send

همچنین با فعال‌کردن گزینه Protect With Password، می‌توانید رمز عبور مورد نظر خود را برای محافظت بیش‌تر از فایل ارسالی مشخص کنید.

بهترین را برای ارسال فایل های حجیم

در آخر با انتخاب گزینه آپلود می‌توانید به سادگی لینک دانلود را دریافت کرده و برای گیرنده ارسال کنید. فراموش نکنید برای امنیت بیش‌تر حتما از برنامه‌های امن ارتباطی برای ارسال لینک دانلود استفاده کنید.

ارسال فایل های حجیم

اگر به دنبال روشی امن، رایگان و بدون محدودیت برای ارسال فایل‌ها به یکدیگر هستید، استفاده از این سرویس موزیلا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران