Interpreter Mode گوگل چیست؟ ابزاری برای ترجمه 44 زبان زنده دنیا

گوگل ابزار Interpreter Mode را برای هر دو پلتفرم iOS و اندروید فعال کرد.

گوگل به جای شما سخن می گوید!

شاید برایتان جالب باشد، ولی این واقعیت دارد، گوگل به جای شما سخن می گوید! اوایل امسال بود که غول وب در نمایشگاه CES 2019 از ابزار ترجمه بی‌درنگ Interpreter Mode پرده‌برداری کرد. ابزاری که اجازه می‌دهد هر زبان شنیده شده را به زبان دیگری ترجمه کنید. ابتدا، این ابزار روی دستگاه‌های Nest Hub گوگل فعال شد که چندان کاربردی نبود و مردم در سفر بدان دسترسی نداشتند.

google interpreter چیست؟

آیا دیگر نیازی به یادگیری زبان خارجی هست؟

گوگل خودش را مسئول سازمان‌دهی اطلاعات جهان و در دسترس قرار دادن آن‌ها برای استفاده مردم می‌داند. به همین دلیل، بیش از نیمی از ترافیک کل اینترنت را جست‌وجوهای گوگل تشکیل می‌دهد.

بسیاری از اطلاعات روزانه مردم در تعامل با یکدیگر اتفاق می‌افتد. مردمانی با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف که ممکن است در کشور دیگری برای یک ماموریت کاری و تجاری یا سفرهای تفریحی و گردشگری رفته باشند و نیاز دارند از دیگران اطلاعاتی دریافت کنند.

به همین دلیل، توسعه ابزار Interpreter Mode برای گوگل بسیار اهمیت داشت و همه کاری انجام داد تا پیش از ورود به سال ۲۰۲۰ در دسترس مردم قرار گیرد.

آشنایی با google interpreter

اکنون این ابزار فعال شده است و کافی است گوشی هوشمند خود را در دست گرفته و گوگل اسیستنت را اجرا کنید. بعد به او بگویید: «Hey, Google, be my French translator» یا هر زبان دیگری که نیاز دارید!

گوگل اسیستنت به گفتار خارجی شما گوش داده و به زبان شما ترجمه می‌کند. همین‌طور، می‌تواند جملات گفته شده شما را به زبان خارجی دیگری ترجمه کند تا طرف مقابل شما گوش کرده و متوجه شود. در حال حاضر، این ابزار ترجمه بی‌درنگ از ۴۴ زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کند.

ابزار مفید دیگری از گوگل برای مسافران

شاید بتوان گفت این ابزار، پس از گوگل مپس بهترین ابزار برای کمک به مسافران کشورهای خارجی است.
افزون بر این، Interpreter Mode می‌تواند پیام‌های متنی رد و بدل شده را در پیام‌رسان‌ها یا محیط‌های دیگر خوانده و ترجمه کند. اگر به کشورهای غیر انگلیسی زبان سفر کنید؛ ابزار Interpreter Mode مفیدترین سرویس گوگل پس از گوگل مپس خواهد بود.

ممکن است شما در دبیرستان یا دانشگاه و همین‌طور شاید به طور داوطلبانه، چندین زبان خارجی یاد گرفته باشید ولی مکالمه به این زبان‌ها یا ارتباط‌گیری با مردم محلی این زبان‌ها بسیار سخت است و غالبا درمانده خواهید شد. اگر سفر کاری و تجاری داشته باشید؛ این وضعیت بدتر می‌شود و می‌تواند روی کارایی و آینده شما تاثیر بگذارد.

اینجا است که سرویس جدید گوگل ارزش واقعی خود را نشان می‌دهد و می‌تواند یک ابزار طلایی در دست تجار و کارمندان باشد.

برای استفاده از این ابزار، باید گوگل اسیستنت و گوگل ترنسلیت را از قبل روی گوشی خود نصب کرده باشید. اگر هم قبلا آنها را نصب کرده‌اید، بهتر است به نسخه جدید به‌روزرسانی کنید تا در سفر نیازی به اینترنت نداشته باشید.

برای دریافت این دو نرم‌افزار می‌توانید به فروشگاه‌های گوگل‌پلی و اپ‌استور مراجعه کنید.

منبع: inc.com

نظرات کاربران