4 عاملی که ارتباطشان با سرطان توسط دانشمندان تایید شده است

4 عاملی که ارتباطشان با سرطان توسط دانشمندان تایید شده است

سرطان یکی از 10 عامل مهم مرگ در جهان است. این بیماری رشد و تقسیم سلولهای انسان را تحت تأثیر قرار می دهد و آن را از جهات بسیار مخربی تغییر می دهد. اگرچه همه سرطانها نتیجه جهش ژنتیکی و یا آسیب DNA است ، اما برخی از آنها را می توانیم کنترل کنیم، به شرطی که از سبک زندگی بهتری پیروی کنیم و برخی از عادت های بد را رها کنیم. دانشمندانی که در حال تحقیق در مورد برخی از عوامل ایجاد کننده سرطان هستند، تعدادی از این عوامل را شناسایی کرده اند که در اینجا بیان خواهیم کرد.

4 عامل موثر در سرطان

4 عامل موثر در ایجاد سرطان

1.شکر

شکر سوخت سرطان است

شکر سوخت سرطان است

اگر فکر کردید که مصرف بیش از حد قند می تواند منجر به دیابت شود ، من خبر بدتری برای شما دارم. سرطان عاشق استفاده از قند به عنوان سوخت است و مطالعات اخیر نشان داده است كه مصرف قند، در واقع باعث رشد تومورها در بدن می شود. قند می تواند به طور جدی به سلولهای بدن ما آسیب برساند و احتمال ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

 

2. قرار گرفتن در معرض آفتاب

برنزه کردن پوست

برنزه کردن پوست

اگر فردی هستید که حمام کردن در آفتاب را برای برنزه کردن خوب دوست دارد ، از این پس باید بیشتر مراقب باشید. هر بار که قصد دارید بیش از 15 دقیقه در آفتاب باشید ، حتما از ضد آفتاب استفاده کنید ، لباس محافظ بپوشید و سعی کنید سایه پیدا کنید. طبق گفته بنیاد سرطان پوست ، احتمال ابتلا به ملانوما (نوعی سرطان) در بین افرادی که قبل از سن 35 سالگی از یک تخت برنزه استفاده می کنند 75٪ بیشتر است.

 

3. مواد شیمیایی مضر در محیط کار

مواد شیمیایی مضر در محیط کار

در بسیاری از موارد ، مردم چاره ای جز کار در محیط هایی با خطر بالایی از عوامل سرطانزا ندارند. افرادی که در صنعت آلومینیوم ، رنگ و آسفالت کار می کنند با بنزن سرطان زا در تماس هستند. سایر افراد در معرض خطر کسانی هستند که به عنوان تولیدکننده لاستیک ، کارگران سالن ناخن و آرایشگاه فعالیت می کنند. همچنین مشخص شده است که افرادی که شیفت شب کار می کنند نیز در معرض خطر هستند.

4- قرص های استروژن و کنترل تولد

قرص ضدبارداری

اگر نمی دانستید ، هورمون ها نیز می توانند باعث سرطان شوند! خطر ابتلا به سرطان پستان در بین خانمهایی که قاعدگی زود هنگام زندگی خود را شروع می کنند و حتی کسانی که دیر یائسگی یائسگی می کنند بیشتر است. دلیل این امر این است که این زنان نسبتاً در معرض پروژسترون و استروژن بیشتری قرار دارند. جدای از اینها ، زنانی که قرصهای ضد بارداری مصرف می کنند نیز در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان دهانه رحم و سینه قرار دارند.

 

منبع: missmalini

نظرات کاربران